KIKINDA- Nakon svečane liturgije i litije, kraj monumentalne ikone u Gradskoj kući obavljeno je svečano rezanje slavskog kolača.

Kume ovogodišnje gradske slave bile su vrhunske učenice Helena Grujić, Staša Radak, Dragana Gavrilović i Ilijana Lazičić, dok je čast da budu kumovi pripala mladim reprezentativcima Aleksi Kockaru i Milanu Paniću:

– Za mene je bila privilegija da budem kum slave, a uveren sam da su takvog stava i moji drugari – kratko je rekao Aleksa, uz Milanovo klimanje glavom u znak odobravanja:

– Zahvalan sam što mi se pružila prilika da budem jedan od kumova. Sa kolegama iz rukometnog kluba nosio sam u litiji veliku ikonu Svetog Nikole, a to me je dodatno učinilo ponosnim- priznao je Milan. Sličnih utisaka bila je i gimnazijalka Helena Grujić, jedna od kuma slave grada Kikinde:

– Uz odlazak u Nju Delhi na Svetsko prvenstvo istraživačkih radova mladih naučnika, ovo je trenutak koji me je ispunio ponosom. Bilo je pravo zadovoljstvo naći se u ovakvom društvu, na ovom mestu i ovim povodom- kazala je ona.

Domaćin slave, gradonačelnik Kikinde Mladen Bogdan, otkrio je da je njegova ideja bila da ovogodišnji kumovi slave budu upravo mladi i uspešni učenici i sportisti:

– Letnji Sveti Nikola deo je naše istorije i treba da ga obeležavamo svake godine, čime odajemo poštovanje onima koji su gradili, voleli i branili naš grad.

Kako je ovo ujedno i hramovna slava, želim da se zahvalim našim ratnim veteranima, kumovima hramovne slave- kazao je, između ostalog, Bogdan i pozvao sugrađane da i ubuduće zajedno i jedinstveni, kao porodica, obeležavaju Letnjeg Svetog Nikolu.