BUDIMPEŠTA- Najtrofejniji kikindski strelac i standardi reprezentativac, Duško Petrov, iz Budimpešte se vraća sa dve medalje. Drugog dana Otvorenog prvenstva Mađarske, u gađanju vazdušnim pištoljem, u pojedinačnoj konkurenciji, Petrov je osvojio bronzanu medalju:

-Do trećeg mesta sam došao u konkurenciji 72 takmičara iz devet zemalja. U kvalifikacijama,  sam imao 573 kruga. To je bilo dovoljno za ulazak u finale među osam najboljih. U finalu mi  je za 0,4 kruga izmaklo srebro.

Prvo mesto zauzeo je Kallio Joonas iz Finske, dok je drugi bio Iqbal Raia Prabowo Muhammad iz Indonezije. Ovo je odličan početak sezone i dobra priprema za sledeću godinu kada krecu kvalifikacije za Olimpijske igre u Parizu 2024. To je moj najveći sportski san- rekao nam je Petrov.

Podsetimo, dan ranije, u konkurekciji miks parova, zlatnu medalju osvojili su Zorana Arunović i Duško Petrov. U  konkurenciji 21 para iz šest zemalja, u Budimpešti su najprecizniji bili naši reprezentativci.