LOZNICA/KIKINDA- Rukometaši „Kikinde Grindex“ vratili su se kao pobednici iz Loznice. U utakmici 16. kola Super B rukometne lige Srbije-sever, naši momci savladali su domaću ekipu sa 30:22. Kikinđani su tako načinili još jedan krupan korak ka osvajanju titule i odlasku u elitno srpsko rukometno društvo.

Nisu dozvolili kikindski rukometaši da ih iznenade u Loznici, pa su od početka utakmice igrali staloženo, odgovorno i dobro, što se pokazalo kao pravo rešenje protiv Lozničana, imajući u vidu da se na poluvreme otišlo pri rezultatu 16:12 u korist naših momaka.  U taboru „Kikinde Grindex“ istakli su nakon meča da su naši rukometaši igrali vrlo dobro tokom svih 60 minuta i da su ispoštovali sve što je dogovoreno u svlačionici.

Za igrača utakmice proglašen je najbolji strelac Super B rukometne lige Srbije, Milan Lisica. On je postigao šest golova, baš kao i njegov saigrač Nenad Trumbetaš. Odličnu partiju pružili su  Đorđe Gamber sa pet, odnosno Stanimir Komarek i Nenad Delibašić sa četiri postignuta gola. Kapiten ekipe, Mirko Kenjalo, dao je tri gola, dok se Ljubomir Golić dva puta upisao u listu strelaca. Narednu utakmicu naši rukometaši, pred domaćom publikom, igraju 14. aprila. U „Jezeru“ će ugostiti „Crvenku“.