NOVI SAD- Odbojkašice OK “Kikinda” poražene su u utakmici Kup-a Srbije od ekipe OK “FOK” iz Novog Sada sa 3:0 u setovima (25:20, 25:11 i 25:19). Utakmica odigrana u velikoj dvorani SPENS-a, bila je za kikindske odbojkašice prva zvanična od uvođenja mera i prekida prošle sezone zbog epidemije koronavirusa.

Dugogodišnjeg trenera OK “Kikinda”, Dragana Pecarskog, koji je nedavno imenovan za člana GV za sport i omladinu, na klupi je nasledio njegov najbliži saradnik, Igor Golijanin. On je pre mesec dana preuzeo funkciju prvog trenera. Golijanin je ovako prokomentarisao subotnju utakmicu:

-Nasuprot rivalkama koje su igrale u kompletnom sastavu,  nama su  nedostaje četiri odvojkašice. Treba reći i to da Novosađanke igraju dva ranga iznad našeg kluba i das u, realno gledano, daleko kvalitetnije. Šansu na ovoj utakmici su dobile i dve pionirke, Katarina Čarapić i Milica Mrvičić. Pružile su zavidnu igru i pokazale da možemo ozbiljno da računa na njih i to već u narednoj sezoni. I u takvom sastavu, naše devojke su pokazale dobru igru.

Držale su se u prvom i trećem setu do samog kraja. U prvom setu malo nam je ponestalo i sportske sreće, a u trećem zakazao prijem. Drugi set smo izgubili na krilima prvog, odnosno misli su nam ostale u prvom setu.

Protivnik je odmah na početku napravio razliku, koja je za nas bila nedostižna. Imamo još nešto jače od mesec dana za uigravanje do početka ligaškog dela- saoštio je Golijanin. Za OK “Kikinda” nastupile su: Aleksandra Ćoškov, Katarina Oličkov, Dunja Vučkovac, Milica Nikolić, Teodora Pašić, Anđelija Knežević, Nikolina Prolić, Sofija Šugić, Jelena Rodić, Katarina Momić, Tijana Mrđa, Milica Mrvičić, Katarina Čarapić i Tijana Vlašić.