BAČKA PALANKA- Četvrto kolo Srpske lige-Vojvodina neće po dobrom pamtiti naši srpskoligaši. Tim koji vodi Rade Medić izgubio je u Bačkoj Palanci minimalnim rezultatom i to je njihov prvi poraz od početka šampionata. Domaći “Stari grad” pobedio je “Slobodu” sa 1:0 (0:0). Ovako je poraz video trener fudbalskog kluba iz Novih Kozaraca:

– Po teškom vremenu se igralo, a u našem timu je došlo do pada koncentracije i snage. Gol smo primili u 65. minutu. Treba što pre da zaboravimo ovu utakmicu i da se okrenemo narednoj.

Porazi su sastavni deo sporta. U idućem kolu dočekujemo “Omladinac” iz Novih Banovaca. Potrebno nam je da se pripremimo i pokušamo da izborimo povoljan rezultat- rekao nam je Medić.

Do drugog uzastopnog poraza stigla je “Kozara” iz Banatskog Velikog Sela. Izabranike Slobodana Mitrovića savladao je pančevački “Dinamo 1945” sa 3:2 (1:1). Krenulo je dobro po domaći sastav, jer je Boris Ćirić, već u 5. minutu, doveo “Kozaru” u vođstvo. I kad se činilo da će se tako okončati prvi period igre, Pančevci su poravnali na 1:1. Bilo je to u 35. minutu.

Tim rezultatom otvoreno je drugo poluvreme, ali je “Dinamo 1945” ubrzo poveo sa 2:1. Na 3:1 su gosti povećali prednost, ali je Marko Lisica, igrač “Kozare”, u finišu samo uspeo da ublaži poraz za konačnih 3:2 za goste.

“Kozara” se nakon četiri odigrana kola nalazi na 15. Poziciji prvenstvene tabele, dok su komšije iz Novih Kozaraca na 9. mestu. “Kozaru” idućeg vikenda očekuje gostovanje “Tisi” u Adorjanu.