KIKINDA- Košarkaši “Velike Kikinde” pretrpeli su i treći poraz na početku prvenstva. Porazom su startovale i odbojkašice “Kikinde 0230”.

Na teškom gostovanju u Inđiji, u 3. kolu Prve muške regionalne lige-sever, košarkaše “Velike Kikinde” savladao je “Železničar” sa 80:74.

Izabranici Mirka Bucala za rivala su imali tim koji je već četiri, pet sezona na okupu:

-Iako predstavljaju spoj mladosti i iskustva, dodatno su se i pojačali. Kao što je poznato i “Velika Kikinda” se podmladila.

Maksimalno rasterećeni ušli smo u ovaj meč. Nakon malog pada u drugoj četvrtini, u trećoj smo stizali, a u poslednjoj odigrali najbolju košarku otkako sam šef stručnog štaba.

Momci su pokazali fajterski karakter i približili se na samo minus tri. Umesto da izjednačimo i pokušamo da prelomimo utakmicu u našu korist, neiskustvo je učinilo svoje.

Iako smo izgubili, moram da pohvalim moje košaršaše. Narednu utakmkcu igramo u petak. Gostujemo u Apatinu, našem starom znancu, ekipi “Dunav”. Sa njima uvek vodimo žestoku borbu. Sigurno će tako ponovo biti-rekao je Bucalo za GRADSKI.

I naše odbojkašice su počele prvenstvo. One se takmiče u Drugoj republičkoj ligi-sever. Na gostovanju u Futogu, domaća ekipa “Futog vest” savladala je “Kikindu 0230” sa 3:1 u setovima. Trener Igor Golijanin izjavio je da su domaće odbojkašice, kao iskusniji tim, savladale novajliju u ovom rangu takmičenja:

– Tek polovinom drugog seta, uspeli smo da uspostavimo igru, ali ne i da stignemo razliku. Nastavili smo u trećem setu u istom ritmu i osvojili ga. U četvrtom nas servis nije služio, a bez njega ne može da se dobije ni set, ni utakmica. Sledeće nedelje, ponovo ćemo igrati u Futogu i to protiv OK “Futog”- rekao je Golijanin.