Poletno torpedovali
KIKINDA- U derbiju jeseni Vojvođanske fudbalske lige- istok, fudbaleri OFK ‘’Kikinde 1909’’ pobedili su u 11. kolu glavnog pretendenta za prvo mesto ekipu ‘’Vršac united’’ rezultatom 3:1.

U prvom poluvremenu blagu inicijativu imali su gosti, ali bez izrazitih šansi. Gol se čekao do 38. minuta. Posle odbitka iz slobodnog udarca, Bikić postiže gol za gostujuću ekipu. Kikinđani su se brzo vratili u igru pogotkom Đukića, na asistenciju Danila Vukobrata.

U drugom poluvremenu mnogo bolja igra domaćih, ali bez rezultata sve do 89. minuta, kada je Đukić, po drugi put, bio na pravom mestu. On je doneo veliku radost kikindskim igračima i navijačima. Kada se očekivao poslednji zvižduk glavnog sudije, tačku na ovaj susret stavlja Spahić na asistenciju D. Vukobrata. Novom pobedom, ‘’Kikinda 1909’’ ponovo je preuzela lidersku poziciju na tabeli. U još jednom derbiju, viđena je dobra utakmica u Banatskom Velikom Selu. “Kozara” je ugostila kikindski ŽAK.

Utakmica je završena pobedom domaćih sa 1:0. Taj rezultat je ‘’Kozaru’’ dovela na četvrtu poziciju, a ŽAK spustio na deseto mesto. Novokozaračka ‘’Sloboda’’ pretrpela je poraz na gostovanju u Omoljici, izgubivši rezultatom 2:1 od ekipe ‘’Mladosti’’. Međutim, stamena ‘’Sloboda’’ još uvek čvrsto stoji na drugom mestu. Mlada ekipa nakovačkog ‘’Poleta’’ izgubila je 5:1 od ‘’Begeja’’ iz Žitišta. Nakovčani su na začelju tabele. U utakmici 11. kola Područne fudbalske lige- Zrenjanin viđena je spektakularna pobeda ruskoselske ‘’Crvene zvezde’’ koja je na svom terenu deklasirala ekipu ‘’Lehela’’ iz Mužlje rezultatom 7:1. Ruskoselci su ovom pobedom preuzeli četvrtu poziciju na tabeli sa samo četiri boda manje od prvoplasirane ‘’Krajine’’.

S druge strane, bašaidska ‘’Vojvodina’’ ostala je na pretposlednjoj poziciji prvenstvene tabele nakon poraza na svom terenu od lidera ‘’Krajine’’ iz Krajišnika 4:0. Odigrane su i utakmice 9. kola Opštinske lige Žitište-Nova Crnja. Mokrinski ‘’Delija’’ porazio je ekipu ‘’Rohama’’ u Novoj Crnji 6:2, iđoški ‘’Borac’’ slavio je na gostovanju u Banatskom Dvoru protiv ‘’Budućnosti’’ 5:0, dok je ‘’Napredak’’ iz Banatske Topole pobedio sa 3:1 ekipu ‘’1. oktobra’’ u Srpskom Itebeju.