KIKINDA- Treći veliki požar! Na gradskoj deponiji, na Teremijskom drumu, ponovo je izbio veliki požar koji je kikindskoj policiji prijavljen oko 23 sata i 30 minuta.

– Pripadnicima Vatrogasno-spasilačke jedinice u Kikindi, u tomu noći, pridružili su se vatrogasci kompanije NIS. Osim dva vozila Vatrogasno-spasilačke jedinice, vatrenu stihiju gasila su četiri vozila NIS-a, a na terenu je bilo i vozilo JP “Kikinda”:

-Vatra je, procenjeno je, zahvatila oko 1.500 kvadratnih metara. Jak vetar otežavao je gašenje požar, ali je pod kontrolu stavljen oko četiri sata ujutru.

U ovom požaru niko nije povređen i nije ugrožena imovina, a bagerima se sada nanosi zemlja na deo deponije koji je zahvaćen vatrom, pa se očekuje da u toku dana požar potpuno bude ugašen- rečeno nam je u policiji.

Na deponiji kompanije FCC ovo je treći veći požar u poslednjih nekoliko meseci. Podsećamo, 17. maja, vatrogasci su se nakon tročasovne intervencije izborili sa vatrenom stihijom koja je buknula na deponiji. Tada se jedan radnik kompanije FCC nagutao dima prilikom gašenja požara.

Požar je tada zahvatio površinski sloj centralnog dela deponije, a jak vetar je vatrogascima pravio dodatne probleme jer se proširio na oko 450 kvadratnih metara.

Potom je požar buknuo i 9. juna, a i tada je vatra zahvatila površinski sloj deponije.

(foto, privatna arhiva i GRADSKI)