BANATSKO VELIKO SELO- Fudbaleri “Kozare” vezali su, u roku od samo četiri dana, dve važne pobede. Nakon trijumfa u Pećinicima, u 8. kolu Srpske lige-Vojvodina, na domaćem terenu, “Kozara” je  pobedila zrenjaninski “Radnički” sa 2:1 (2:0).

Koliko je za tim važno najnovije pojačanje u vidu Ilije Erdeljana, ovaj špic igrač potvrdio je upravo u subotnjoj utakmici. Njegovim golom u 13. minutu, “Kozara” je povela sa 1:0. Kao i na prošlog utakmici, mrežu je zatresao Boris Ćirić. Igrao se 27. minut.

Zrenjaninci su desetak minuta pred kraj meča uspeli da ublaže poraz. U narednom kolu, tim Slobodana Mitrovića očekuje gostovanje u Bečeju protiv ekipe “Bečej 1918”. “Kozara” zauzima 12. mesto sa 11 bodova, dok je “Sloboda” na dnu tabele. Sakupili su samo 6 bodova i na 18. su mestu.

“Sloboda” je porazom u Kuli od “Hajduka 1912” nastavila sa rezultatskim posrtanjem u Srpskoj ligi-Vojvodina. Tim koji s klupe vodi Rade Medić, na gostujućem terenu je poražen sa 2:1. Ostaje žal što su u prethodnom kolu, u odmeravavanju snaga sa favorizovanom “Bačkom 1901” iz Subotice odigrali nerešeno 2:2.

Na rezultat su, smatraju u “Slobodi”, direktno uticale sudijske odluke, jer su Subotičani bod iščupali u zaustavnom vremenu. U idućem kolu, na svom stadionu, dočekuje “Dunav” iz Starih Banovaca.