KIKINDA- Razgoropadio se tim sa Gradskog stadiona, pa je nakon 5. kola stigao i do liderske pozicije na tabeli Vojvođanske lige- istok. Tim Vladimira Kitanovića savladao je u Sutjesci domaći “Radnički” sa 4:0 (0:0).

U drugih 45 minuta proradili su strelci i napunili mrežu domaćinu. U listu strelaca dva puta se upisao Nebojša Đukić. On je postigao prvi i treći gol i to iz jedanaesterca. Golove su još postigli Dejan Ivanović i Stefan Kresoja. Ovako je za naš portal novu ubedljivu pobedu prokomentariosao trener “OFK Kikinde 1909”:

-U drugom periodu igre na terenu smo potvrdili da smo kvalitetniji sastav. Brzo smo poveli na početku drugog poluvremena i stvari su došle na svoje mesto. „Radnički“ je nezgodna i energična ekipa, ali smo utakmicu rešili u našu korist. Iz kola u kolo igramo sve bolje.

Veoma je bitno i da se strelci smenjuju, da imamo više igrača koji postižu golove. Dobra je i odbrana. Ponovo nismo primili gol, a od svega je najvažnije da smo prvi na tabeli. U narednom kolu, na našem stadionu, igramo derbi za “Naftagasom” iz Elemira- rekao je Kitanović

Za razliku od navijača tima s Gradskog stadiona, vrelo subotnje fudbalsko popodne pretvorilo se u hladan tuš za novokozaračku “Slobodu”. U 5. kolu Srpske lige- Vojvodina, domaći tim izgubio je sa 3:0 (0:0) od “Omladinca” iz Novih Banovaca. Rade Medić, trener “Slobode”, ne može da se otme utisku da je ovo previsok rezultat:

-Prvo poluvreme smo odigrali kranje korektno. I u nastavku igre, solidno smo krenuli, ali se sve raspalo nakon dvadesetak minuta. Jeste da je “Omladinac” prvoplasirana ekipa na tabeli i jedan od pretendenata za osvajanje titule, ali je nedopustivo da ovako prođemo.

Šta je tu je, moramo dalje. Moramo da prebolimo ovaj poraz i okrenemo se narednom protivniku. Sledećeg vikenda nas očekuje odlazak u Vršac i duel s istoimenom ekipom- kazao je Medić.