KIKINDA- Rukometaši “Kikinde Grindex” ostvarili su novu pobedu u pretposlednjem, 21. kolu Super A rukometne lige Srbije. U vrlo teškoj utakmici savladali su “Rudar” iz Kostolca sa 33:27. Utakmica je počela vrlo loše. Naši rukometaši promašivali su zicere, a odbrana nije bila na zavidnom nivou. Gosti su vrlo brzo poveli i držali prednost jedno vreme, dok se naša ekipa nije sabrala i počela da postiže pogotke.

Prvo je Marko Trninić počeo da rešeta protivničku mrežu, a pratio ga je Milan Lisica, koji je takođe bio raspoložen na parketu. Na poluvreme se otišlo pri rezultatu 17:14 u korist domaćih, koji su u nastavku pružili mnogo konkretniju igru.

Vrlo dobru partiju ovoga puta pružili su naši golmani. Slavko Miškov bio je standardno dobar, njegov mlađi kolega Nikola Rogljačin imao je nekoliko lepih odbrana, a za igrača utakmice proglašen je iskusni Šandor Hodik:

-Ipak smatram da nisam zaslužio da budem igrač utakmice jer sam ja čovek u odmaklim godinama, pa su u upravi hteli malo da me oraspolože i da se našale. Neozbiljno su momci ušli u utakmicu.

Mislili su da će lako savladati protivnika, ali je partija bila jako teška i mučna. Najvažnije od svega je da su bodovi osvojeni. Ekipa je ostala bez golmana, tako da sam prijateljski prihvatio da budem deo kikindskog tima nekoliko utakmica kako bih, pre svega, pomogao momcima- rekao je Hodik.

Marko Trninić postigao je osam golova, dok je Milan Lisica šest puta bio precizan. Nenad Trumbetaš i Nikola Vrgović dali su po četiri gola, a Ljubomir Golić tri. Dva puta precizni bili su Mirko Kenjalo i Aleksandar Kurteš. Po jedan gol dali su Nemanja Blažić, Nenad Delibašić, Đorđe Gamber i Dušan Mirić. U poslednjem kolu redovnog dela prvenstva, “Kikinda Grindex” odigraće u suboru utakmicu protiv “Obilića” u Beogradu. Potom sledi pauza do 21. aprila, kada će naši rukometaši igrati utakmice za plasman od 5. do 8. mesta.