KIKINDA- Fudbaleri OFK “Kikinde” savladali su u derbi susretu 7. kolu Vojvođansle lige- istok sa ubedljivih 4:1 (2:0) “Jedinstvo” iz Banatskog Karađorđeva.

Furiozno su izabranici Jefte Jarčevića odigrali prvih 45 minuta i sjajnu igru krunisali sa dva gola. Najpre je Mateja Jarić zatresao mrežu gostiju u 13. minutu. I na derbiju se u listu strelaca upisao kapiten Nebojša Đukić.

Radost saigračima i navijačima je doneo u 35. minutu. Uspelo je “Jedinstvo” da u drugom poluvremenu smanji vođstvo “crveno belih”. Igrao se 61. minut. Nije dugo trajala radost gostujućem tima jer je treći gol za OFK “Kikindu” postigao Dejan Ivanović.

Na sebi svojstven način proslavio je pogodak i do tačke u 78. minutu ključanja doveo egzaltiranu publiku. Nisu tu domaći fudbaleri stali. U finišu meča, Dušan Radovanović je postavio konačan rezultat:

– Uvek je napeto kad se igra derbi, ali smo uspeli da utakmicu otvorimo na vreme i postignemo prvi gol. Nakon toga je sve išlo svojim tokom. Ispoštovali smo dogovor iz svlačioce, a rezultat sve govori. Golovi su došli kao nagrada dobre igre cele ekipe- rekao je Ivaković, a nadovezao se Đukić:

– Ne treba zaboraviti da je naša obrana na sedam utakmica primila samo tri gola. Veoma smo kompaktni. Imam utisak da igramo dva dana, malo ko bi uspeo da zatrese našu mrežu- konstatovao je kapiten OFK “Kikinde”. Izdanjem igrača na derbi meču bio je zadovoljan i trener:

-Imali smo dosta zdravstvenih problema ove nedelje. Skupili smo se i na ovom meču potvrdili zajedništvo i karakter. Kad igramo tako, veoma smo opasni, naročito pred našom publikom. Naravno, uvek može bolje- kazao je Jarčević.

Sve pohvale i novokozaračkoj “Slobodi”. U Banatskom Karlovcu su izabranici Slobodana Mitrovića slavili sa 3:1 (2:0). Iako šef stručnog štaba nije na raspolaganju imao sve igrače,  oni koji su igrali, ostavili su srce na terenu.

Golove su postigli Nemanja Vrbački, Nemanja Kovačević i Vojislav Stanaćev. Nakon ovih trijumfa, “Slobodi” i OFK “Kikindi” sada na vojvođanakom istoku rivali gledaju u leđa:

-Nema neke poebne tajne u našoj igri. Atmosfera u klubu je sjajna, od igračkog kadra do uprave. To je ključ svega- ukazao je Mitrović.

“Žuti mravi” , “Crvena zvezda” i  “Kozara” svoje mečeve igraju u nedelju.

Železničari putuju u Omoljicu na noge “Mladosti”.  U Perlezu će “Kozara” na megdan ekipi “Vojvodina 1928”, dok tim koji vodi Rade Medić dočekuje “Polet” iz Idvora.