KIKINDA- Veliki rezultat “Velike Kikinde”!

Sjajan nastup naših plivačica i plivača na Otvorenom prvenstvu  Vojvodine za juniore i apsolutno u novosadskom SPENS-u.

U ekipnom poretku, u konkurenciji 28 klubova, “Velika Kikinda” zauzela je drugo mesto sa 45 osvojenih medalja: 19 zlatnih, 18 srebrnih i osam bronzanih. Prvenstvo Vojvodine okupilo je 289 takmičarki i takmičara.

Matija Tornjanski iz Novog Sada se vratio sa čak devet medalja. Zlatna odličja osvojio je na 100 delfin, 100 delfin 15 i stariji.

Prvi je doplivao i na 50 delfin, 400 kraul i 400 kraul otvoreno i 200 delfin otvoreno. Srebrne medalje osvojio je na 100  i 200 kraul. Bronzom se okitio na 50 delfin otvoreno.

Teodora Stančić osvojila je osam medalja. Zlatne su joj pripale na 100 delfin, 100 delfin 15 i stariji , 200 delfin , 200 delfin otvoreno.

Prva je bila na 200 mešovito i 200 delfinn otvoreno. Na 50 delfin bila je druga, a treća na 50 delfin otvoreno.

Blistao je Aleksa Kockar sa čak osam medalja. Zlata su mu pripala na 50 i 100 leđno. Još jedno zlato uzeo na 50 leđno otvoreno. Srebrne medalje osvojio je na 200 i 400 mešovito. Do još jednog srebra i dve bronze, Kockar je doplivao u apsolutnoj konkurenciji.

Sjajan je bio i Veljko Karanović. Zlatne medalje osvojio je na 100 kraul, 50 leđno, 50 delfin i 50 kraul. Na 50 delfin otvoreno bio je drugi, a srebro je uzeo i na 50 kraul otvoreno. Miloš Menda je na prvenstvu Vojvodine osvojio zlato na 200 prsno. Na 100 prsno bio je drugi, a srebrno je uzeo i na 200 prsno otvoreno.

Luka Đukić osvojio je srebro na 200 prsno. Minja Balint okitila se srebrom na 100 kraul, dok je do bronze doplivala na 100 kraul, 15 i stariji. Mihailo Tomić uzeo je dva srebra na 100 kraul i 100 delfin, a Lejla Beloš bronzu na 100 delfin.

Sjajni su članovi „Velike Kikinde „ bili i u štafetama, pa su tako na 4 x 100 mešovito  zlato uzeli Kockar, Menda, Tornjanski i Karanović. Bronzanom medaljom se okitila naša muška štafeta na 4 x 100  mešovito u sastavu: Savić, Stokić, Tomić i Protić.

Srebne medalje pripale su našim ženskim štafetama. Na 4 x 100 kraul  do cilja su druge doplivale Balint, Ćurčin, Marić i Stančić. To su u istoj disciplini učinile Pajtašev, Beloš, Stojkov i Mićin.