RUSKO SELO- Bez pobednika je završen komšijski derbi između ruskoselske “Crvene zvezde” i novokozačke “Slobode”.

Utakmica 16. kola Vojvođanske lige-istok okončana je rezultatom 1:1 (1:1). Možda je to i najpravednij ishod meča koji je igran po veoma hladnom vremenu, ali u sjajnoj atmosferi.

Fudbaleri oba kluba imali su vatrenu podršku navijača, od prvog do poslednjeg sudijskog zvižduka.

Imali su navijači i fudbaleri “Slobode” priliku da se u Nove Kozarce vrate sa tri boda. Povela je “Crvena zvezda” golom Nenada Jankova. On je mrežu gostiju zatresao u 12. minutu.

Izjednačio je provereni golgeter „Slobode“. Sjajni Nikola Galić, radost navijačima i saigračima je doneo u  31.minutu. U finišu meča, nekih petnaestak minuta pre kraja, gostima je sviran penal.

Marko Spahić nije bio precizan. Šutirao je preko gola, na radost domaćina, a veliko razočaranje njegovih saigrača i navijača. Iako je tokom igre bilo čarki, mnoštvo žutih, pa i crveni karton, na kraju derbija fudbaleri su se pozdravili i novi okršak zakazali već u sredu, doduše u kup utakmici.

Rade Medić, strateg “Crvene zvezde”, smatra da je remi možda i najrealniji ishod komšijskog derbija. Potvrđuje da je zadovoljan učinkom njegovih fudbalera:

-Nisam mogao da na teren izvedem najbolji sastav, ali ne mogu da budem nezadovoljan. Bio je ovo pravi derbi. Kamo sreće da se svake subote igraju ovakvi mečevi.

Bilo bi sjajno za fudbalere i publiku. Čestitam “Slobodi” na fer i korektnoj igri. Nas u idućem kolu očekuje gostovanje “Begeju” u Žitištu- rekao je Medić.

Nije ishodom derbija bio razočaran ni Milan Budisavljević, šef stručnog štaba “Slobode”. Naravno, ostala je žal zbog neiskorišćeng penala:

-Određeno je da Nemanja Vrbački i Marko Spahić  izvode penale, ali su se oni promenili. Verovatno su se dogovoili. Sve ste videli.

Zaista smo se potrudli da dobro uđemo u prvenstvo. Igračima jedino  zameram šti nisu malo mirnije igrali. Kup utakmica u sredu je protiv istog rivala, a u suboru novi komšijski derbi.

Dočekaćemo velikoselsku “Kozaru”. Mislim da momci znaju šta i kako treba. Ne strahujem od nijedne utakmice- kazao je Budisavljević.