KIKINDA- Podmlađen sastav Vaterpolo kluba ŽAK nije uspeo da u 10. kolu Prve B lige slomi otpor gostujućem “Dorćolu”. Beograđani su iz “Jezera” odneli bodove, nakon što su u poslednjoj četvrtini dva puta zatresli mrežu domaćinima. Susret je završen rezultatom 16:15 u korist “Dorćola”:

-U drugi deo prvenstva ušli smo još uvek nedovoljni uigrani. Nakon prošlonedeljne pobede protiv pančevačke “Mladosti”, potopljeni smo u subotu na našem bazenu.  Što se tiče poraza od “Dorćola” utisak je da smo izgubili i zbog nedovoljnog iskustva.

Pojedini mlađi igrači nisu dobro reagovali u presudni trenucima. Jeste tokom celog meča bila rezultatska klackalica. Mogli smo da prelomimo meč, ali je poslednja četvrtina po nas bila kobna- analiza je Nikole Srdića, trenera VK ŽAK. Do kraja prvensta preostalo je još šest kola. Iako je ŽAK pri dnu tabele, mladi šef stručnog štaba nije pesimista:

– Uveren sam da do kraja šampionata možemo da popravimo naš bodovni saldo. Neće biti lako i jednostavno, ali moramo da u to verujemo. Naš primarni cilj jeste da izborimo opstanak u ovom rangu takmičenja. U narednom kolu nas teško teško gostovanje. Putujemo u Kruševac na meč “Rasini”, trenutno četvrtoplasiranom timu Prve B lige- kaže Srdić.