KIKINDA- Matija Pejčić, mladi teniser TK “Kikinda”, osvojio je Otvoreno prvenstvo Beograda, turnir zelenog nivoa za dečaje do 10 godina.

U konkurenciji 22 igrača, naš Matija Pejčić je u finalu slavio sa 20 u setovima protiv Novaka Tešića.

Turnir se igrao od 4. do 6. juna na terenima TK “Dril”. Osvojenim turnirom je zadovoljan i trener Dejan Jeličić, koji sa darovitim dečakom radi u TK “Kikinda”. On smatra da će ovo biti samo jedan od mnogih turnira koje će Matija osvojiti.

Snežana i Ljubomir Zamurović, iskusni streličari kikindskog “Apola”, nisku uspeha nastavili su u Bečeju. Na 3D takmičenju, gađanju na otvorenom sa različitih distanci i pozicija na modele životinja, u konkurenciji oko 80 takmičara iz cele Srbiji, sportski i bračni par ponovo je bio maksimalan.

Snežana Zamurović je u kategoriji instinktivni luk osvojila zlatnu medalju. Najsjajinje osličje pripalo je i Ljubomiru Zamurović, u kategoriji dugački luk.

Iako na završnom turniru, u maloj sali Centra za sport i sportsku medicinu na Košutnjaku, odbojkaši OKI “Feniks” nisu uspeli da se domognu odličja, na svemu što su pružili ove sezone, Kikinđanima treba odati priznaje. Final four okončali su na četvrtoj pozicji, iako su regularni deo sezone završili na drugom mestu:

-Ne treba biti previše samokritičan, iako smo očigledno propustili ozbiljnu šansu za mnogo bolji uspeh, bar za ulazak u finale, bez lažne skromnosti. Za potpuni preokret i izjednačenje u setovima smo vodili u četvrtom setu protiv “Borca” sa 23:20.  Ko zna šta bi doneo peti…

Svaku ekipu iz prvenstva smo pobedili bar jednom i sve je bilo moguće. Prosto, mi se ovim sportom bavimo iz velike ljubavi i želje za  nadmetanjem. Od srca čestitam igračima “Borca” na odbrani titule- rekao je Branislav Dragin, trener OKI “Feniks”.