BANATSKO VELIKO SELO- Skoro hiljadu gledalaca, po hladnom i sumornom danu,  prisustvovalo je derbiju drugog kola Vojvođanske fudbalske lige- istok. „Kozara“ je u nedelju ugostila novokozaračku „Slobodu“.

Derbi kola zaista je opravdao očekivanja publike. Tokom  90 minuta viđena je odlična partija dveju najozbiljnijih ekipa u ovom rangu takmičenja. Posle dva preokreta, utakmica je pripala „Kozari“ sa 3:2. Domaćini su poveli pred kraj poluvremena golom Dejana Reljića, a sa tim rezultatom otišlo se na odmor.

Potom je usledila inicijativa gostujućih fudbalera, što je na kraju rezultiralo izjednačenjem. Gol je postigao Neđo Gavrilović. „Sloboda“ je dobrom igrom prešla u vođstvo golom sjajnog mladog igrača Nikole Galića, koji je definitivno bio jedan od najboljih na utakmici. Pred sam kraj utakmice, Milan Misić postiže izjednačujući pogodak za „Kozaru“, a već u sledećem napadu, praktično očekujući zvižduk arbitra, mladi Branko Jeličić postiže gol za domaće i osigurava pobedu  „Kozari“:

– Ovo je za mene jedan od najlepših dana u karijeri. Postigao sam gol u poslednjoj sekundi i svojoj ekipi doneo tri boda protiv naših najvećih rivala. Jako sam srećan što smo pobedili jer nam ovo samo daje vetar u leđa za ambicije koje imamo, a to je da se konačno plasiramo u Srpsku ligu- euforično je izjavio mladi Jeličić.

S druge strane, strateg „Slobode“, Rade Medić, nakon poraza svoje ekipe, kratko je prokomentarisao da su se njegovi igrači „uplašili pobede“, kao i to da će u narednom periodu morati da rade na jačanju pobedničkog duha koji, izgleda, ekipi nedostaje. Fudbaleri „Kozare“ sledećeg vikenda igraće u Perlezu protiv „Vojvodine 1928“, dok će ”Sloboda” dočekati novobečejsko „Jedinstvo“.