NAKOVO- Fudbaleri nakovačkog “Poleta” savladali su u prvoj utakmici baraža sa ubedljvih 6:2 (1:0) ekipu “Jedinstvo Stević” iz Kačareva.

Utakmica za pamćenje i umereni optimizam. Tako sjajan meč za popunu Vojvođanske lige- istok za portal GRADSKI komentariše Saša Kresoja, šef stručnog štaba “Poleta”. Iako vidno zadovoljan ishodom meča, Kresoja podvlači da nema mesta euforiji jer se drugo poluvreme baraža igra u četvrtak:

-Nakon prvog poluvremena i našeg vođstva, u drugom poluvremenu raspucalu su se naši igrači. Krenuli sm žestoko, a rezultat nije izostao. Šteta je što smo primili dva gola, jer smo imali neverovatnih 6:0.

Gosti su u poslednjih pet minuta smanjili prednost. U utakmici sezone het-trik postigao je Kristian Draganov. U listu strelaca upisali su se još Dušan Uzelac, Miloš Radlović i Uroš Zorić.

Iskreno, ovako visok rezultat nisam očekivao jer smo, kao što sam i ranije rekao, za rivala imali iskusnu ekipa koja je stari vojvođanski ligaš- kaže Kresoja i nastavlja:

-Da u baraž utakmici padne osam golova, nije uobičajena situacije. Obe ekipe su iscrpljene od regularnog dela prvenstva. “Polet” je odigrao na visokom nivou. Izuzetno sam ponosam na moje fudbalere. Ostavili su srce na terenu. Ponavljam, da dva dobijena gola u finišu moraju da nas zabrinu.

Ništa još nije gotovo. Moramo apsolutno spremni da uđemo  u novo fudbalsko odmeravanje snaga sa ekipom “Jedinstvo Stević”. Tamo ne idemo da branimo prednost, nego da napadamo. Nećemo dozvoliti da anuliramo sav trud koji smo uložili tokom ove sezone- jasan je i do kraja otvoren Kresoja.

“Polet” ima lepu priliku da nakon sezone 2016/17. ponovo zaigra u Vojvođanskoj ligi- istok. Izabranici Saše Kresoje odlučni su da u drugoj utakmici baražu izginu na terenu i ove jesene zaigraju u društvu “žutih mrava”, “Kozare”, “Slobode”, OFK “Kikinde” i “Crvene zvezde”. Neka bude tako.