BANJALUKA- Siloviti ŽAK deklasirao je u 6. kolu Prve B lige, sa 22:9, domaće vaterpoliste u Banjaluci. Po četvrtinama je bilo 3:6, 1;5,3:5 i2:6 u korist gostujućeg tima.

Nakon što su izabranici Miroslava Munćana u prethodnom kolu savladali prvoplasiranu “Savu” ishod meča protiv ekipe koja je bez bodova i na dnu tabele, nije se dovodio u pitanje.

Niko, međutim, nije očekivao da će ŽAK imati takvo golgetersko veče. Evo kako je meč u Banjaluci i pobedu prokomentarisao iskusni Slobodan Jakšić:

-Momci su i posle dugog puta uspeli da ostanu skoncentrisani i ispoštuju dogovoreno. Motivisano i jako do samog kraja, kako je trener od nas i tražio.

Ova utakmica nam je dala priliku da malo i vežbamo, kako napad tako i obranu, a ujedno i da mlađi igrači dobiju minutažu. Drago mi je sto su oni to i iskoristili i pokazali da trener može da računa na njih. Kroz ove utakmice gradimo timski duh i jačamo kao ekipa.

Nadam se da će se i pobednički niz nastaviti- poručio je predsednik i igrač PVK ŽAK za naš portal. I prethodne sezone, Banaćani su lako izašli u bazenu sa Krajišnicima. Utakmica je tada u gradu na Vrbasu završena rezultatom 17:11.

Ovoga puta, naši momci bili su još ubedljiviji i zadržali priključak za prvoplasiranom “Savom”. Vaterpolisti ŽAK-a na drugom su mestu sa 12 bodova. Narednu utakmicu igraće u SC “Jezero”. ŽAK će u svom bazenu ugostiti beogradski “Dorćol”. Uz podršku navijača, biće to prilika da se uzmu novi bodovi.