KIKINDA- Vojvođansko prvensto u plivanju nisu obeležili samo stariji plivači “Velike Kikinde”. Pioniri i kadeti ovog kluba, po ko zna koji put, potvrdili su da su izrastaju u, nadamo se, nove kikindske plivačke heroje.

Najmlađi članovi “Velike Kikinde” bljesnuli su u “Jezeru”. Osvojili su 12 medalja- dve  zlatne, četiri srebrne i šest bronzanih. Vojvođansko prvenstvo okupilo je 290 kadeta i pionira iz 19 klubova, a pripadnici naše mlade naradžaste plivačke čete na pobedničkom postolju bili su često prisutni. Pre svih, sa tog mesta se smešila Teodora Stančić, predvodnica nove sjajne generacije:

Uvek nasmejana plivačica “Velike Kikinde” osvojila je zlatnu medalju na 100 delfin. Bronzane medalje pripale su joj na 200 kraul i 200 mešovito. Srebrnom medaljom se okitila i muška štafeta “Velike Kikinde” u trci na 4×50 mešovito. Činili su se Veljko Karanović, Menda Miloš, Bogdan Dejanović i Aleksandar Berbakov.

U pionirskoj kategoriji blistao je Matija Tornjanski. Srebrne medalje osvojio je na 400 kraul i100 kraul, dok mu je bronza pripala u disciplini 100 mešovito. Dobar je bio i Aleksa Kockar. Do srebra je doplivao na 100 leđno, a bronze na100 delfin. Luka Đukić osvojio je treće mesto u trci na 100 prsno.

Dobre su bile i štafete “Velike Kikinde”. Zlatnu medalju osvojila je muška štafeta 4×50 mešovito za koju su plivali Aleksa Pašić, Luka Đukić, Aleksa Kockar i Matija Tornjanski. Andrea Ćosić, Minja Balint, Majda Heldrih i Mina Radivojša činile su žensku štafetu na 4×50 kraul. One su osvojile treće mesto.