KIKINDA- Kiša ih nije uplašila! Letnji mlaki pljusak na početku Noćnog bazara nije destimulisao izlagače. Uglas su nam poručili da je sa kiša samo pokupila prašinu i donekle umanjila subjektivni osećaj da je kao u rerni.

Iako im zbog katastrofalne finanijske situacije nije do smeha, na štandu kikindskog MS udruženja optimizam ne manjka. Noćni bazar prilika je za promociju njihove nove akcije:

– Od ovog vrelog popodneva i večeri počeli smo da prodajmo limunadu. Već od ponedeljka, svakodnevno, od 17 časova, prodavaćemo limunadu na platou ispred Kulturnog centra. Prodaja je donatorska, pa daje koliko ko može. Nama svaki dinara znači, a iznad svega saznanje da nismo sami.

Sredinom maja, na četvrtoj MS šetnji, najavila sam da ćemo morati da se upustimo u prikupljanje sredstava za nesmetamo funkcionisanje rada našeg udruženja.

Rekla sam da ćemo to činiti na bazarima i humanitarnim akcijama. I, eto nas- rekla je za GRADSKI Brankica Miškov, predsednica kikindskog Udruženja multiple skleroze, koje ima 51 člana. Na njihovom štandu mogu da se kupe i razne ukrasne figurice.

Pozivu kikindske Turističke organizacije, kao i mnogo puta ranije, odazvali su se članovi Udruženja vinara i vinogradara “Šasla” iz Iđoša:

-Svaka kiša je dobrodošla. Grožđe obećava. Naadamo se prosečnoj godini. Ako bude i nešto bolja, nećemo se buniti- iskren je Branislav Brojčin, predsednik UO “Šasle”.

U centru grada, od 18 do 23 sata, izlagači svoju ponudu izlažu na prepoznatljivim narandžastim tezgama.