NOVI SAD/TEMIŠVAR- Aleksa Kockar, Luka Đukić, Matija Tornjanski i Igor Kermendi, članovi PK “Velika Kikinda”, postavili su novi kadetski rekord Srbije, u disciplinama 4×50 i 4X100 mešovitim stilom. Nakon nekoliko godina pauze, naš plivački klub ponovo ima kadetske rekordere.

Prvenstvo Vojvodine za pionire i kadete održano proteklog vikenda u Novom Sadu, obeležili ovi sjajni momci.Takmičenje je okupilo predstavnike 19 klubova, a naši su osvojili 11 medalja. Iz Novog Sada su doneli sedam zlatnih, srebrnu i tri bronzane medalje.

U ekipnom plasmanu, “Velika Kikinda” zauzela je treće mesto. U pojedinačnoj konkurenciji, ponovo je blistao Matija Tonjanski sa četiri zlatna odličja.

Zlatne medalje osvojio je na 200 i 400 slobodnim stilom, a prvi je bio na 100 delfin i 200 mešovito. Aleksa Kockar uzeo je zlato na 200 leđno, a Minja Babić je trijumfovala na 100 leđno. Luka Đukić doplivao je do srebne medalje na 200 prsno. Bronzanu medalju, u disciplini 200 mešovito, osvojio je Aleksa Kockar.

Na 4×50 mešovito i 4×50 slobodno bronzane medalje uzele su štafete “Velike Kikinde”. U Novom Sadu je održano i Otvoreno prvenstvo. Učestvovao je 21 klub, a naši predstavnici su osvojili čak 29 medalja: šest zlatnih, 10 srebrnih i 13 bronzanih.

Veljko Karanović osvojio je zlatne medalje na 100 slobodno i 50 delfin stilom. Naše muške štafete trijumfovale su na 4×100 slobodno i 4×100 mešovito. Jana Strajnić i Teodora Stančić osvojile su zlatne medalje na 200 delfin.

Četiri srebrne medalje osvojila je Teodora Stančić. Jana Strajnić uzela je dva srebra. Po srebrnu medalju osvojili su još i Veljko Karanović, Miloš Menda, Matija Tornjanski i Nina Tornjanski.

Poduži je spisak i osvajača bronzanih medalja. Miloš Menda osvojio je četiri bronze, a Matija Tornjanski tri. Jana Strajnić sjajan nastup kompletirala je sa još dve bronze. Dve bronze uzeo je i Vejko Karanović, a jednu Nina Tornjanski. Najmlađi plivači i plivačice “Velike Kikinde” osvojili su 30 medalja u Temišvaru na “Bega -Cupu 2022”. Aleksandar Sokolai osvojio je zlato na 50 kraul , 50 prsno,  50 leđno, a  srebro na 50 delfin.

Ognjen Terek se okitio sa srebrom na 50 kraul, bronzom na 50 leđno, a zlatnom medaljom na 50 delfin. Filip Đukić uzeo je zlatne medalje na 50 kraul i 50 delfin, srebrno na 50 leđno, a bronzu na 50 prsno. Uroš Milićević se iz Temišvara vratio sa zlatom na 50 leđno i tri srebrne medalje na 50 kraul, 50 prsno i 50 delfin.

Miljana Mićin je osvojila dve bronze na 50 kraul i 50 delfin stilom. Jovana Savić zlatne medalje je osvojila na 50 kraul i 50 delfin, srebrnu na 50 leđno i bronzu na 50 prsno. Lena Bikić doplivala je do srebra na 50 delfin i bronze na 50 kraul. Aleksandar Milutinov okitio se zlatom na 50 prsno.

Jovana Sabo zlatnu medalju je osvojila na 50 leđno, srebrnu na 50 prsno, a bronzanu na 50 delfin. Ivan Markov se okitio sa srebrnim odličjem na 50 leđno. Tea Babić osvojila je srebno na 50 delfin, a bronzu na 50 leđno.