KIKINDA- Najlepša sporska slika! Viđena je u kikindskom “Jezeru” tokom “Lige malih šampiona”, koju već četvrtu godinu zaredom realizuju Sportski savez Srbije i Savez za predškolski sport i fizičko vaspitanje Srbije, uz veliku pomoć teritorijalnih sportskih saveza i predškolskih ustanova.

Prvi put je ovo takmičenje održano i u našem gradu, uz učešće više od 200 mališana, okupljenih u 26 grupa. Učestvovale su devojčice i dečaci iz seoskih i gradskih vrtića. Goran Vještica, predsednik Saveza za predškolski sport i fizičko vaspitanje Srbije, o ovom takmičenju je rekao:

-Prvi put smo u Kikindi, a ove godine se “Liga malih šampiona” održava u još 58 gradova i opština.

Motorički poligon sa preprekama i štafetna trka čine suštinu ovog zanimljivog nadmetanja, koje okuplja mališane uzrasta od pet do sedam godina- kazao je Vještica i dodao da će se pobednici plasirati u republičko finale, koje će se tokom septembra održati u Beogradu na velikom Sajmu sporta.

Učesnike “Lige malih šampiona” pozdravili su Mladen Bogdan, gradonačelnik Kikinde i Jelena Čudanov, predsednica Sportskog saveza Kikinde:

-Iz “Jezera” smo poslali najlepšu sportku sliku Kikinde. Učestvovalo je oko 200 devojčica i dečaka- kazala je ona.