BEOGRAD- Veliki uspeh “Velike Kikinde”. Letnje prvenstvo Srbije, u kadetskoj konkurenciji, obeležili su članovi plivačke “narandžaste ekspedije”.

U konkurenciji 21 kluba i 165 takmičara, naši predstavnici bili su maksimalni. Iz Beograda su se vratili sa 10 medalja. Po broju osvojenih odličja, PK “Velika Kikinda” bez premca je bio na ovom takmičenju.

Osvojili su šest zlatnih, srebnu i tri bronzane medalje. Matija Tornjaski bio je fenomenalan u bazenu SC “11. april”. Mladi plivač “Velike Kikinde” postao je trostruki prvak države. Zlatne medalje osvojio je na 400 mešovito, 400 kraul i 200 kraul.

Srebrno odličje pripalo mu je u disciplini 200 delfin. Kako saznajemo, ovo je najveći uspeh mladog plivača “Velike Kikinde”. Plivanjem se bavi devet godina, a omiljene discipline su mu 400 kraul i 400  mix.

Sjajan je bio i Aleksa Kockar. Zlato je uzeo na 100 leđno. Srebrna medalja pripala mu je na duplo dužoj deonici, dok je bronzu osvojio na 400 mešovito.

Njihov klupski drug, Luka Đukić, u Kikindu je doneo dve medalje, zlatnu na 200 prsno i bronzu sa upola kraće deonice. Da trijumf „Velike Kikinde“ na ovom takmičenju bude potpun, pobrinula se naša štafeta na 4X50 mešovito. Na najviši stepenik pobedničkog postolja popeli su se Matija Tornjanski, Aleksa Kockar, Luka Đukić i Igor Kermendi.

Sa ovim sjajnim momcima predano radi trener Dragan Markovljev. Veliki broj plivačkih generacije ovaj stručnjak izveo je na put, a ova je, očigledno, izuzetno nadarena. Na Letnjem prvenstvu Srbije, Dragan Markovljev je proglašen za najboljeg trenera u kadetskoj konkurenciji.