INĐIJA- Još jedan uspešan takmičarski nastup kikindskog “Feniksa” na vojvođanskoj karate sceni.

Kup Vojvodine za mlađe uzrasne kategorije, u organizaciji Karate aaveza Vojvodine WKF, okupio je u Inđiji  više od 450 takmičara iz četrdesetak klubova. Karate klub “Feniks” nastupio je sa 20 takmičara u kategoriji poletaraca, pionira i nada/kadeta.

Vanja Blagojević i Dunja Nađalin, u kategoriji poletaraca (kate), osvojile su bronzane medalje. Kod pionira i pionirki (kate) Mateja Kosić okitio se srebrnom. Do bronze su došle Adriana Ćurčin, Maša Orelj i Anja Kiš.

Medalje nisu izostali ni u borbama. Najviše ih je bilo u kategoriji muških i ženskih nada/kadeta, Una Kalanj bila je najbolja u borbama, u kategoriji do 55 kilograma, i osvojila zlatnu medalju. Zlatna medalja, u istoj kategoriji, pripala je Nina Stojnić.

U borbama su bronzane medalje osvojili još i Petar Stupar, Luka Stajić i Ognjen Đomparin. I tim “Feniska” u borbama, došao je do medalje. Srebrnom medaljom okitile su se Nina Stojnić, Una Kalanj i Nevena Vunjak. Svi osvajači medalja nastavljaju takmičenje. Očekuje ih Kup Srbije.