KIKINDA- Rukometašice ŽORK “Kikinda” savladale su sa ubedljivih 28:19 ( 10:9 ) rukometašice “Pančeva” u zaostaloj utakmici 9. kola  Super B lige Srbije.

Tečno, borbeno i efikasno delovale su na parketu “Jezera” izabranice trenera Mihala Petkovića, koji je ekipu preuzeo 15. novembra.

I dok se u prvom periodu meča, u rezultatskom smislu, lomio meč naših devojaka sa gošćama, sve je u drugom periodu igre došlo na svoje mesto. Napad je dobro služio ŽORK “Kikinda”, a na golu je do 55. Minuta sjajna bila Snežana Radović. U poslednjih pet minuta, priliku je dobila Natalija Prodanov:

– U prvom poluvremenu, naše mlade rukometašice bile su stegnute. Slobodnije su zaigrale na početku drugog poluvremena, a željeni rezultat nije izostao. Nastojaćemo da poboljšamo igru, a nedostatke otklonimo. Narednu utakmicu odigraćemo sa ORK “Beograd”. Narednog vikenda očekuje nas gostovanje- rekao je Petković.

Dok se i dalje povređena kapitenka Linea Čočaj ne pridruži ekipi, tu dužnost obavljaće Željana Radaković. U ovoj utakmici bila je sjajna i zaslužila laskavu titulu nabolje rukometašice:

-Čestitam mojim saigračicama na sjajnoj igri u napadu i odbrani. Držale smo od početka utakmice visok tempo. Trener nas je dobro pripremio. Drago mi je što smo pobedile prvoplasiranu ekipu. Pokazale smo da možemo dobro da odigramo  protiv ovako kvalitetnog rivala i da zaslužimo vrh tabele- kazala je Radaković.

Zanimalo nas je mišljenje i Beograđanke, Jelene Stekić. Ona je došla iz “Alkonbendasa” španskog prvoligaša. To je peto pojačanje ŽORK “Kikinda”:

-Pružili smo naš maksimum. Trudile smo se od prvog minuta, a pobeda nije izostala. Verujem da ćemo tako i nastaviti. Lepo sam se uklopila u ekipu. Atmosfera je dobra- priznala je iskusna Stekić.