PANČEVO- Do veoma važne pobede u 23. kolu Srpske lige-Vojvodina došli su fudbaleri velikoselske “Kozare” na gostovanju u Pančevu.

Tim koji vodi Slobodan Mitrović savladao je sa 2:1 (2:0) ekipu “Dinamo 1945”. Ovako je za portal GRADSKI prokomentarisao meč i važnu pobedu:

– Momci su pružili i više od maksimuma. Nakon prvih 45 minuta, imali smo sigurno vođstvo, zahvaljujući golovima Milana Misića i Teodora Bjelanovića. Drugo poluvreme donelo je težu igru, pa je domaćin smanjio rezultat.

Imali su i jedanaesterac, ali je sjajan bio naš golman. Milan Đaković je u 83. minutu odbranio penal. Uspeli smo da sačuvamo povoljan rezultat. Iz Pančeva donosimo tri važna boda- rekao nam je Mitrović.

Strateg “Kozare” složio se sa našom konstatacijom da nada poslednja umire i potvrdio da im, ipak, sledi grčevita borba za opstanak. Mitrović je naglasio da su timska igra, duh i zajedništvo omogućili “Kozari” da dođe do pobede u Pančevu:

– Ispustili smo bodove u prošlom kolu na našem terenu protiv “Borca” iz Sakula. Sad nam se to vratilo na najbolji mogući način. U narednom kolu dočekujemo “Tisu” iz Adorjana. Čeka nas ozbiljan protivnik. Imamo dovoljno vremena da se pripremimo-  kazao je Mitrović.

Fudbaleri “Slobode” iz Novih Kozaraca odigrali su 1:1 (0:0) sa ekipom “Stari Grad” iz Bačke Palanke. Nije ovim rezultatom bio zadovoljan Saša Trifunac, trener “Slobode”:

-Bili smo bolji, stvarali šanse. Momci su se trudili. Videlo se da mnogo više žele pobedu. Do nje, nažalost, nismo došli. Prosto je neshvatljivo da šest, sedam izglednih prilika nismo materijalizovali. Pred sam kraj utakmice, iščupali smo bod. Gosti su poveli u 80. minutu.

Bukvalno su jednom šutnuli i poveli. Izjednačili smo pet minuta kasnije. Imali smo još tri stoprocentne šanse. Do pobede nismo stigli- ispričao nam je Trfunac. Njegova ekipa u idućem kolu gostuje “Omladincu” u Novim Banovcima. “Kozara” je na 16. poziciji sa 25 bodova. “Sloboda” sada ima 15 bodova i zauzima 18. poziciju.