BANATSKO VELIKO SELO- Komšijski derbi između velikoselske “Kozare” i novokozaračke “Slobode” okončan je bez pobednika.

Nekoliko izglednih prilika sa obe strane nisu iskorišćene, pa je utakmica 3. kola Vojvođanske lige- istok okončana rezultatom 0:0.

Bliži pobedi bili su gosti, nakon što im je u 30. minutu prvog poluvremena dosuđen jedanaestereac. Međutim, golgeter “Slobode” Nilola Galić, ovog puta, nije bio na visini zadatka. Uputio je prilično mlak udarac, a siguran je bio Milan Đaković.

Odbranio je udarac u donjem desnom uglu i loptu izbio  u korner. Nešto pre toga sudija je crveni karton pokazao domaćem fudbaleru Teodoru Bjelanoviću.

Nešto više od 65 minuta domaćin se branio, ali i pokušavao da ugrozi gol “Slobode”. Jovica Lakić, šef stručnog štaba “Kozare”, osvrnuo se na ishod derbija:

-Čestitam momcima na stvarno velikoj želji i borbenosti da ne izgube i iščupaju bod, u čemu su i uspeli. Imali smo i mi naše prilike, ali ih nismo materijalizovali.

Nema razloga da žalimo jer je po ovako vrućem danu trebalo odigrati skoro celu utakmicu sa igračem manje. Naravno, čestitam i gostima na fer i korektnoj igri.

Gledali smo sadržajnu i borbenu utakmicu, ali ne toliko atraktivnu za publiku. Okrećemo se narednom protivniku. Biće to “Jedinstvo Stević”- rekao je Lakić.

S druge strane, Slobodan Mitrović, trener “Slobode”,  priznaje da nisu iskoristili penal, ali i psihološku prednost jer je domaćin igrao sa igračem manje:

-Umesto da brojčanu prednost krunišemo pobedom, dozvolili smo da “Kozara” iskoristi pad koji je usledio nakon nerealizovanog jedanaesterca. Domaćin se odlično branio i odbranio.

Na kraju dana ipak nema razloga da budemo nezadovoljni, Uzeli smo bod i ostali u vrhu tabele. Teško da će na ovom terenu “Kozara” još nekoj ekipi  prepustiti bodove. Ostaje žal što u Nove Kozarce nismo doneli tri boda.  U narednom kolu dočekujemo “Mladost” iz Omoljice- saopštio je Mitrović.

Na Gradskom stadinu, fudbaleri OFK “Kikinde” savladali su sa 2:0 (0:0) “Jedinsto” iz Vlajkovca. Dvostruki strelac za domaćima bio je kapiten Nebojša Đukić. Najpre je siguran sa bele tačke bio u 54. minutu, a onda konačan rezultat postavio u 63. minutu meča:

-U pripremi smo znali šta nas čeka, a na terenu su igrači ispoštovali sve dogovreno. Potpuna kontrola utakmice našeg tima. Ubrzali smo protok lopte u  drugom poluvremenu. Nismo paničili, a naša strpljiva igra dala je rezultat. Rekao bih da smo mirno i rutinski dobili meč.

Zadovoljan sam kako smo odigrali i što se ekipa kompletirala. Potpuno mirini i rastećeni čekamo sledeću utakmicu. Ako igrači nastave ovako, bićem ozbiljan protivnik svakoj ekipi- jasan je bio nakon pobede “crveno belih” trener Jevto Jarčević. OFK “Kikinda” u narednom  kolu putuje u Kovin na meč sa “Radničkim”.

Fubali ŽAK- nisu uspeli u Kačarevu da izbore povoljan rezultat. “Jedinstvo Stević” slavilo je sa 4:2. Šteta jer su prvo poluvreme “žuti mravi” rešili u svoju korist sa 2:1. Golove za ŽAK postigli su Stefan Terzin i kapiten Vladimir Radivojac.

Nije Strahinja Vasković, trener ŽAK-a, mogao ali ni hteo da sakrije da je razočaran ovakvim ishodom meča:

-Ušli smo mekanu u utakmicu. Poraz u prošlom kolu od OFK “Kikinde” očigledno je moje momke poprilično uzdrmao. Loše smo stajali na terenu. Iako smo vodili, domaćin je imao veću želju pa su preokrenuli rezultat.

U narednom kolu ugostićemo “Jedinstvo” iz Vlajkovca- kazao je Vasković. Meč 3. kola ruskoselska “Crvena zvezda” igra u nedelju. Ugostiće “Radnički” iz Kovina.