KIKINDA- Vikend za nama bio je uspešan za naše sportiste u pojedinačnim i kolektivnim sportovima. U Gornjem Milanovcu je održani seniorsko državno prvenstvo u streljaštvu. Jelena Tomić i Boris Mikluc stigli su do bronzane medalje u miksu.

Dan kasnije, u nedelju, Jelena Tomić je finalni deo takmičenja okončala na četvrtom mestu, iza starijih reprezentativnih koleginica. Boris Mikluc je u pojedinačnom gađanju iz pištolja na kraju bio peti.

U ekipnom plasmanu, seniorkoj ekipi SD “Kikinda” malo je nedostajalo do pobedničkog postolja. Ervin Šalgo, Boris Mikluc i Boris Kotogan takmičenje su okončali na četvrtom mestu.

Zrenjanin nije doneo sreću samo kikindskim kuglašicama. Prvenstvo Vojvodine dobro se završilo se za kadetski sastav ŽORK “Kikinda”. Naše mlade rukometašice zauzele su treće mesto. Željani Radaković je pripala laskava titula najboljeg strelca.

U gradu na Begeju, u nedelju su slavili i najmlađi džudisti “Partizana”. Na 23. Međunarodnom turniru “8. mart”, koji je okupio više od 600 takmičara iz Slovenije, BIH, Malte, Rumunije, Bugarske i Srbije, naši džudisti nisu razočarali. Sara Banjac i Ivan Kovačev osvojili su bronzane medalje. Milana Šibul, Mia Mortvanski i Miloš Rakin nisu mogli dalje od petog mesta.

Do pobede su stigli i vaterpolisti ŽAK-a. Na domaćem plivalištu savladali su “Mladost” iz Pančeva sa 13:11. Naši momci su nedavno i u Pančevu bili bolji od “Mladosti” koju su pobedili sa 15: 13 na startu drugog dela prvenstva Prve B lige. Narednog vikenda očekuje ih gostovanje beogradskom “Singidunumu”.