KIKINDA- Streličarska Evropa u Kikindi!

Na Vašarištu je uz učešće 107 domaćih i inostranih takmičara održano drugo kolo Centralnoevropskog kupa u streličarstvu.

Direktor takmičenja, Saša Tanackov, kaže za naš portal da su se okušalu predstavnici 17 srpskih kulbova i 23 inostranih. Streličarsko udruženje “Apolo” ugostilo je koleginice i kolege iz Slovenije, Austrije, Rumunije, Slovačke, Hrvatske i Mađarske:

-Polovina takmičara je iz  inostranstva. Interesantno je da je kikindski “Apolo” jedini srpski klub koji će ove godine biti domaćin jednog od kola Centralnoevropskog kupa u streličarstvu.

Na ovom takmičenju su boje našeg kluba branili su seniorka i reprezentativka Srbije Ana Lukić i veterani Dragan Čobić i Borislav Stankić- naveo je Tanackov. U nedelju, na ovom istom mestu, održaće se prvo kolo Kupa Srbije u streličarstvu.

Domaćini očekuju stotinak takmičara iz svih krajeva Srbije, ali i da van konkurencije nastupe i neki od inostranih streličara, koji su se danas nadmetali.

U više kategorija, oprobaće se desetak strelkinja i streličara “Apola”.