HAMAR- Naša sugrađanka Brankica Zarić, najtrofejnija kikindska streljašica svih vremena, osvojila je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Norveškoj.

Naša  ženska seniorska ekipa u sastavu Zorana Arunović, Jasmina Milovanović i Brankica Zarić, poslednjeg takmičarskog dana. osvojila je zlatnu medalju, u gađanju iz pištolja.

Reprezentacija Srbije iz Norveške se vraća sa devet odličja. U izjavi za portal GRADSKI, Brankica Zarić ovako je prokomentarisala veliki uspeh za srpsko i kikindsko streljaštvo:

-Ekipno mi je nedostajala ova medalja, imam srebro i bronzu. Ovo mi je osma medalja sa evropskih i svetskih prvenstava, računajući i moje nastupe u  juniorskoj konkurenciji. U prvom i drugom delu ekipnog takmičenja bile smo druge. To znači da smo imale obezbeđenu medalju. Za zlato smo se borile sa Italijankama, a krajnji rezultat je bio 17:11 za nas- rekla nam je zlatna Brankica i nastavila:

-U pojedinačnom nastupu, ovoga puta, nisam bila uspešna. Takmičenje sam okončala na 20. poziciji. Nedostajalo je 5 krugova do finala. Ali, videla sam svoje greške i ima prostora to da popravim. Zadovoljna sam, ali treba još da radim i napredujem- poručila je Brankica

Osim članice SD “Novi Sad 1790”, u Hamaru je na Evropskom prvenstvu nastupio i Kikinđanin Duško Petrov. Standardni reprezentativac i najuspešniji član SK “Kikinda” nije došao do medalje. Naša muška ekipa zauzela je šesto mesto.