SUBOTICA- Vaterpolisti ŽAK-a, do ubedljivo najteže pobedu u ovogodišnjem prvenstvu, došli u Subotici. Još jedna će biti dovoljna za titulu jesenjeg prvaka.

Utakmica 8. kolu Prve B lige protiv domaće ekipe “Spartak Prozivka”, momci Miroslava Munćana, dobili su rezultatom 12:10. Po četvrtinama je bilo 4:4, 1:1, 4:3 i 1: 4 u korist gostiju.

Poznato je da sportisti ne vole da komentarišu sudijske odluke, ali kriterijum na ovom meču definitivno nije bio naklonjen Kikinđanina. O tome za naš portal,  bez ustezanja, govori Slobodan Jakšić, iskusni igrač i predsednik PVK ŽAK:

-Sudijski par isključio je petoricu naših vaterpolista iz prve postave. Svirali su nam 21 isljučenje, a domaćinu dosudili pet peteraca. U takvim situacijama, ekipa se fizički i psihički potroši, ali ne i ŽAK. Protiv očigledne nepravde, našli smo put iz Dudove šume- kaže Jakšić i nastavlja:

Lišeni usluga nosilaca igre, timskom igrom, u poslednjoj četvrtini,  stigli i prestigli domaćina. Tri minuta pre završetka utakmica, čak smo imali tri gola viška.

Na kraju utakmice koju ćemo dugo pamtiti bilo je 12:10 za nas- ističe Jakšić. Do kraja prvog dela sezone, preostalo je još jedno kolo. ŽAK iduće subote dočekuje “Vračar”:

– Očekujemo pobedu protiv ove beogradske ekipe. Kvalitetniji smo tim od narednog rivala. U slučaju trijumfa, vrlo je moguće da budemo jesenji prvaci jer imamo bolju gol razliku od “Singidunuma” i “Save”-  saopštio je Jakšić.