KIKINDA- Domaćinu bodovi! Golom Dejana Ivanovića, u sudijskog nadoknadi vremena, fudbaleri OFK “Kikinde”  savladali su ŽAK.

Utakmica 17. kola Vojvođanske lige-istok okončana je rezultatom 1:0 (0:0). Nije akterima gradskog derbija bilo lako da igraju na raskvašenom terenu.

I kad se činilo da će “žuti mravi” odneti bod sa Gradskog stadiona, kapiten Nebojša Đukić proigrao je Dejana Ivanovića.

Brzonogi fudbaler OFK “Kikinde” matirao je Marka Živkova, golmana Železničara. Igrao se 95. minut. Kolosalnu šansu, koji minut kasnije, propustio je Marko Spahić. Kao i uvek, bez obzira na stanje na tabeli, gradski derbi bio je neizvestan. Tim rečima je utakmicu, u najkraćem opisao strelac odlučujeg gola:

-Ispoštovali smo to što smo se dogovorili u svlačionici. Trener nam je rekao da budemo strpljivi i da će gol doći. To se i desilo u sudijskoj nadoknadi vremena.

Zadržali smo prvo mesto na tabeli. Clij nam je da tu ostanemo do kraja prvenstva- rekao je Ivanović. Nadovezao se Jevto Jarčević, šef stručnog štaba OFK “Kikinde”. Najpre je primetio da u njihovoj igri nije bilo mnogo pasova, ali ni dovoljno energije:

-Posebno je prvo poluvreme bilo energetski slabo, ali smo u nastavku igre bili za nijansu bolji. Ovu ekipu krasi  strpljenje, a to nam se isplatilo. Ipak, u polju moramo da budemo brži i bolji-  konstatovao je Jarčević.

Zbog crvenog kartona koji je dobio prošle nedelje,trenera Jovicu Lakića, na klupu Železničara, zamenio je Ivan Radišić, pomoćni trener. Nakon poslednjeg sudijskog zvižduka, Lakić je izneo svoja zapažanja:

-Gradski derbi odigrali smo bez četvorice prvotimaca. Znali smo da ne možemo mnogo da uradimo u fazi napada.

Ostaje žal što nismo uzeli bod jer su moji momci ostavili srce na terenu.  Borili su se do poslednjeg atoma snage-kazao je Lakić.