Igrao se dobar fudbal

KIKINDA- Fudbaleri OFK „Kikinde 1909“ jesenji su prvaci Vojvođanske fudbalske lige- istok, nakon pobede na gostovanju u Kovinu. Kikinđani su u 15. kolu, slavili protiv domaćeg „Radničkog“ rezultatom 4:2. U najbitnijoj utakmici jeseni, Kikinđani su odigrali najzreliju partiju. Domaćini su imali dve šanse, ali je Vukobrat odlično odbranio. Nakon toga, Kikinđani dolaze u vođstvo od 1:0, preko Đukića uz odličnu asistenciju Ilića. Na 2:0 povećava Kresoja uz asistenciju Spahića. Tačku na prvo poluvreme i vođstvo od 3:0 stavlja Krasin.

U drugom poluvremenu sigurna igra gostujućih fudbalera. Ipak, domaćin smanjuje iz penala, a sve nade im gasi najbolji strelac ove polusezone, Andrej Krasin svojim drugim golom na utakmici i 14. u sezoni. Do kraja meča „Radnički“ je smanjio prednost na 4:2 i postavio konačan rezultat utakmice. Veliki podvig kikindskih fudbalera ulio je nadu igračima da će i na kraju sezone osvojiti prvo mesto i ući u Srpsku ligu-Vojvodina. Jedan od njih je i iskusni golman tima sa Gradskog stadiona, Marko Vukobrat:

– Bila je ovo teška polusezona, ali smo dobro igrali uz prava pojačanja koja su stigla na početku. Sve se spojilo kako treba. Drugarstvo, atmosfera i rad. Veliki posao uradio je stručni štab i igrači. Doveli su nas do ovog uspeha i nadamo se da će ljudi koji mogu da pomognu, prepoznati naš uspeh, i da ćemo se svi zajedno na kraju radovati plasmanu u Srpsku ligu- kaže Vukobrat.

Kraj jesenjeg dela sezone obeležen je i derbijem kola. Velikoselska „Kozara“ dočekala je „ljutog protivnika“, novokozaračku „Slobodu“. Utakmica je završena nerešeno, rezultatom 2:2. Gostujuća „Sloboda“ povela je golom Galića u 20. minutu. Pred kraj prvog dela utakmice Bunić je  „Kozari’’ obezbedio izjednačenje. U nastavku je viđena dobra igra obe ekipe.

U 55. minutu došlo je do preokreta. Knežević je bio neumoljiv, a „Kozara“ je povela sa 2:1. Pred kraj utakmice „Sloboda“ je igrala sa deset igrača, ali je uprkos tome uspela da izjednači golom Pašića u 85. minutu. „Kozara“ je prvi deo prvenstva završila na trećem mestu, dok je sa bodom zaostatka prati „Sloboda“. Veliku pobedu ostvarili su fudbaleri nakovačkog „Poleta“. U derbiju začelja, Nakovčani su na gostovanju u Sutjesci porazili  „Radnički“ rezultatom 2:0, ali i dalje ostaju na samom dnu tabele.

Fudbaleri ŽAK-a izgubili su na Vašarištu od „Sloge“ iz Plandišta rezultatom 4:3. Najnoviji rezultat postavio je kikindske železničare na 12. poziciju. Tačka jesenjeg dela prvenstva stavljena je i na Područnu fudbalsku ligu-Zrenjanin. Ruskoselska „Crvena zvezda“ fino je završila polusezonu pobedom nad ekipom „Naftagasa“ iz Boke, rezultatom 5:0. Oni će prezimiti na sedmoj poziciji. Bašaidska „Vojvodina“ poražena je na svom terenu od imenjaka iz Novog Miloševa sa čak 6:1, ali će polusezonu završiti na pretposlednjoj poziciji.