PANČEVO- Vaterpolisti ŽAK-a poraženi su u 7. kolu Prve B lige u Pančevu od ekipe “Mladosti” sa 15:6. Momci Miroslava Munćana u tom susretu formalno su bili domaćini zbog radova u zatvorenom bazenu SC “Jezero”.

Po četvrtinama je bilo 1:7, 1:4, 1:3, 3:1. Zbog i dalje nepovoljne kovid situacije u timu ŽAK-a i opravdanog izostanka nekoliko starijih i iskusnijih igrača, poraz je bio neizbežan. Trener je dao priliku mlađim vaterpolistima da se dokažu u bazenu i da prikupe što više minuta u bazenu.

ŽAK je u Pančevu protiv “Mladosti” igrao u sledećem sastavu: David Letonai, Vladimir Kirić, Nikola Injac, Andrej Stojadinov, Nemanja Đukić (1gol), Vuk Bosančić, Dragoljub Tica, Slobodan Sivčev, Dejan Kirić n(4 gola), Goran Gavranov (1 gol) i Nenad Erdeljan Nenad. Naredno kolo na program je 12. decembra, a naši vaterpolisti igraće protiv “Bečeja” u tom gradu.

Na parket su se nakom poduže kovid pauze vratili i košarkaši “Velike Kikinde”. U zaostaloj utakmici 9. kola Prve srpske lige, momci Mirka Bucala pretrpeli su poraz u Gajdobri. Prvoplasirali “Hercegovac” slavio je sa ubedljivih 101:78.

Bez trenažnog procesa, Bucalovi izabranici očito nisu mogli više. Košarkaši “Velike Kikinde” trebalo bi da gostuju ekipi “Dunav” u Apatinu, ali je zbog poznate situacije ovaj meč pod znakom pitanja:

-Tokom prethodne tri nedelje, odradili smo svega dva treninga i to nekompletni. To se reflektovalo porazom u Gajdobri. Zaslužena pobeda domaćina koji je još jednom pokazao zašsto je na prvom mestu bez poraza. Pružali smo dosledan otpor 25 minuta, ali preveliki broj grešaka nije dozvoljen protiv ovakvog protivnika. Sve čestitke domaćinu na pobedi- sumirao je Bucalo za GRADSKI utakmicu u Gajdobri.