KIKINDA- Humanost u plavom! U okviru obeležavanja Dana Ministarstva unutrašnjih poslova, Slave i Dana policije, pripadnici Policijske uprave u Kikindi organizovano su učestvovali u akciji dobrovoljnog davanja krvi u prostorijama Crvenog krsta.

Akciji se odazvalo 48 starešina, inspektora, saobraćajnih policajaca i policajaca opšte nadležnosti, dok je za njenu realizaciju bila zadužena ekipa Zavoda za transfuziju krvi Vojvodine. Krv je dao 41 pripadnika MUP-a, od kojih je šestoro to prvi put učinilo.

Načelnik Policijske uprave u Kikindi Pavle Rajkov istakao je da policija godinama neguje saradnju sa Crvenim krstom i Zavodom za transfuziju krvi Vojvodine, kao i da se pripadnici službe redovno uključuju u humanitarne aktivnosti:

– Svesni smo da postoji stalna potreba za zalihama krvi gotovo svih krvnih grupa i želeli smo da na ovaj način pomognemo onima kojima je pomoć najpotrebnija. Ovo je moje 30. davanje krvi, a kao i mnogi drugi, prvi put sam krv dao tokom služenja vojnog roka- rekao je Rajkov.

Među davaocima bio je i Dejan Lukin, pripadnik Policijske uprave Kikinda, koji je krv dao više od šezdeset puta:

– Trudim se da se odazovem svakoj akciji kada sam u mogućnosti. Brojne koleginice i kolege dele isti stav.

Neki su i danas bili na radnim zadacima, ali su pronašli vreme da učestvuju u ovoj humanoj akciji. Policijski službenici se i van organizovanih akcija redovno odazivaju apelima Crvenog krsta- kazao je Lukin.

Ovom akcijom pripadnici Policijske uprave Kikinda još jednom su pokazali da briga o bezbednosti građana podrazumeva i spremnost da se pomogne kada je to najpotrebnije, potvrđujući humanost kao jednu od važnih vrednosti policijske profesije.