KIKINDA- Tuga umesto slavlja!

Premijerni meč Srpske lige- Vojvodina protiv “Inđije” nije se po izabranike Vladimira Kitanovića završio kako su na startu prvenstva očekivali šef stručnog štaba, fudbaleri OFK “Kikinde” i navijači. Gosti su slavili sa 1:0 (0:0).

Po nimalo prijatnim uslovima za igru, vreo avgustovski dan crpeo je energiju igračima oba tima. Mreže su mirovali tokom prvih 45 minuta, a u drugom poluvremenu nekoliko izglednih prilika fudbaleri OFK “Kikinde” nisu materijalizovali.

Kolosalnu šansu u 69. minutu propustio je Jovan Budai. Udarac sa bele tačke kapitena domaće ekipe zaustavio je njegov imenjak, Jovan Oparnica, nekadašnji golman OFK “Kikinde”.

I kad se činilo da je remi neizbežan, sevnula je kontra “Inđije”. U 92. minutu veliko slavlje gostiju. Gol postiže Lazar Hrnjaz.

Vremena da fudbaleri OFK “Kikinde” makar poravnaju rezultat nije bio. U tim trenucima “pocrveneo” je Vladimir Kitanović. Razumljivo, nije mu bilo do priče nakon ovakvog ishoda meča:

– Nemam šta puno momcima da zamerim. Zalaganje na terenu nije izostalo, ali je taj promašeni jedanaesterac po nas bio fatalan. Ovo je jedna od tih utakmica, u kojima jedan gol sve rešava.

Na žalost, umesto nas, postigli su ga gosti. Okrećemo se narednom rivalu. Čeka nas idućeg vikenda meč u Staroj Pazovi sa “Jedinstvom”. Očekujem da ćemo se regenerisati i pokušati da vratimo bodove- poručio je Kitanović.

Sličnih utisaka nakon poslednjeg sudijskog zvižduka bio je i Jovan Budai. Ovako je prokomentarisao tok i ishod meča:

– Iza nas je veoma teška utakmica protiv ozbiljnog protivnika.  Nakon propuštenog jedanaesterca, stigla je kazna. Želeo sam najbolje, ali se tako desilo. Idemo dalje da što pre vratimo bodove- kazao je Budai.