KIKINDA- Bez pobednika se na Gradskom stadionu završila utakmica 12. kola Srpske lige-Vojvodina između OFK “Kikinde” i “Tekstilca” iz Odžaka. Na kraju je bilo 1:1 (0:1).

Gosti su poveli u 22. minutu, a sa tim rezultatom se otišli na odmor. Neprijatno iznenađenje sprečio je kapiten Nebojša Đukić. On je poravnao u 76. minutu na 1:1. Ostaje žal što “crveno beli” ovu utakmicu nisu rešili u svoju korist:

– Mislim da smo pokazali da možemo da se ravnopravno nosimo sa ekipom koja je u vrhu tabele. Gol smo primili u trenucima dekoncentrisane igre. Da smo pobedili, to apsolutno ne bi bilo nezasluženo. Šteta što smo prokockali neke šanse.

Možda se malo i oseća umor u ekipi, ali to nije opravdanje, niti ga tražimo. Sigurno je da postoji još nešto. Zadovoljan sam igrom i zalaganjem svih saigrača. Ovaj bod i gol posvećujem našem Branislavu Geciću Geci.

U nedelju će se navršiti dve godine otkako nas je napustio- poručio je nakon utakmice kapiten Đukić. Učinkom tima u ovoj utakmici bio je zadovoljan i trener Nenad Kovačević Piksi, budući da OFK “Kikindu”, kako je rekao, očekuje serija teških utakmica:

-Ovo je jedna od naših najboljih partija. Čestitam mojim momcima na fenomrnalnoj partiji. U finišu jesenjeg dela nas očekuju najteži protivnici.

Zaista smo pokazali da možemo da se merimo sa prvom petorkom šampionata. Slede nam utakmice sa “Feniksom 1995” iz Stare Pazove, a onda i sa ekipom OFK “Vršac”, ekipama koje pucaju na viši rang.

Sve smo bliži tome da u našoj igri nema velikih oscilacija. Vrlo je tanka linija između naših dobrih i loših partija- ocena je Kovačevića.