KIKINDA- Ovakve emocije može da proizvede samo fudbal, a naročito kad se igra gradski derbi. Uspeli su fudbaleri OFK “Kikinde” da u 95 minutu, golom Petra Cvijanovića, savladaju ŽAK sa 1:0 (0:0).

Pojedine igrače ŽAK- a savladala su emocije, pa su u suzama dočekali poslednji sudijski zvižduk.

Usledilo je, po našem skromnom mišljenju, možda i najemotivniji trenutak gradskog derbija. Uplakanom fudbaleru protivničke ekipe prišao je Jevto Jarčević, trener OFK “Kikinde”.

Priključio mu se Strahinja Vasković, šef stručnog štaba ŽAK- a. I ovo je jedna od potvrda zašto je fudbal najvažnija sporedna stvar na svetu, ali i dokaz da su gradski rivali, pre svega, sportski prijatelji.

Ozarenih lica su igrači sa Gradskog stadiona dočekali kraj utakmice. Najviše razloga za zadovoljstvoi imao je upravo Petar Cvijanović, strelac odlućujučeg meča:

-Može se slobodno reči da je ovo bila utakmjca za infarkt. Borili smo se od prvog minuta, imali smo više šansi, ali sve čestitke zaslužuju i fudbaleri ŽAK-a.

Mislim da smo u gradskom derbiju pokazali da smo, u ovom trenutku, nešto kvalitetnija ekipa. Čekali smo smo dugo na gol, a on je stigao u nadoknadi, u poslednjim trenucima meča- rekao je Cvijanović.

On je pozvao navijače da dođu naredne sedmice na Gradski stadion, kad će u 3. kolu Vojvođanske lige- istok, “crveno beli” dočekati “Jedinstvo” iz Vlajkovca.

Staložen je nakon završetka gradskog derbija bio Jevto Jarčević, šef stručnog štaba OFK “Kikinde”. Ovako je video veoma zanimljiv meč na Vašarištu:

-Spremali smo se za derbi, ali moram da priznam da je ovo bilo naše loše izdanje. Nisam očekivao ovako težak razvoj situacije, ne u smislu da će ŽAK da spusti gard. Očekivao sam od mojih momaka mnogo više, da protok lopte bude bolji. Nadao sam se da će biti fudbalski konkretniji.

Moram da konstatujem da je naš rival odigrao korektno. Neka vrsta nagrade je ipak stigla u 95. minutu. Za brigu je što iz igre nismo stvorilli veći broj prilika- rekao je Jarčević.

Strateg “žutih mrava”, Strahinja Vasković, osvrnuo se na ishod gradskog derbija i igru njegovog tima:

-Teško je bilo igrati po raskvašenom terenu, alli su obe ekipe odigrale borbebno i korektno. Mislim da je OFK “Kikinda” bila bolja za taj gol. Imali smo i mi svoje šanse, ali ih nismo realizovali. Nismo se u toj gužvi u šesnaesterecu snašli, pa su nas gosti kaznili.

Nema vremena za kukanje, Okrećemo se narednoj utakmici. Očekuje nas u Kačarevu meč sa ekipom “Jedinstvo Stević”- kazao je Vasković.

Pored gradskog derbija, danas je igrala i “Kozara”. U Idvoru ih je sa 1:0 savladao domaći “Polet”. U narednom kolu, u Banatskom Velikom Selu, lokalni derbi odigrače “Kozara” i “Sloboda”.