KIKINDA- Rukometašice ŽORK “Kikinda” odigrale su nerešeno sa ŽRK “Železničar” iz Inđije i stekle ogromno samopouzdanje pred naredne mečeve.

Super uzbudljiv meč okončan je rezultatom 26:26 (11:11). Za bod velik kao kuća, postarala se Aleksandra Mitić. Eksplozivna rukometašica domaće ekipe preuzela je odgovornost.

Nije joj zadrhtala ruka i sigurno je realizovala sedmerac u 60. minutu meča.

Usledilo je veliko slavlje naših devojaka koje su igrale na krilima publike. Ovacijama su kikindski ljubitelji rukometa ispratili sve igračice, a posebno golmana Dijanu Balaban.

Ona je briljirala na golu i zasluženo ponela laskavu titulu igračice utakmice. Najavljujući meč 3. kolu Arkus lige za žene, rekli smo da Kikinđane očekuje prava rukometna poslastica. Dobili smo i više od toga.

Hrabro su izabranice Dragane Karanović odigrale prvo poluvreme. Nisu dozvolile favorizovanoj ekipi da se odlepi, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 11:11.

Sve do polovine drugog poluvremena, naše devojke su držale rezultatski priključak, a onda su gošće zaigrale šampionski. Na ruku su im išle greške domaćih rukometašice.

Međutim, kapitenka Linea Čočaj i njene saigračice nisu se predavale, pa su uspele da u poslednji minut uđu sa golom zaostatka. I desilo se ono što se u sportu obično dešava.

Sreća je pratila hrabre, pa su rukometašice u crvenim dresovima uzele zaslužen bod.

Na golu ŽORK “Kikinda” živa vatra, a pred novinarima mirna i odmerena. Takva je bila Dijana Balaban, golman domaće ekipe i najbolji akter meča:

– Čestitam gošćama iz Inđije na fer i korektnoj borbi, naravno i mojim saigračicama. Želim da im se zahvalim što su verovale u mene.  Odigrale smo timski. Utakmica je bila odlična- kratko je poručila ona.

Trener “Železničara”, Vlada Šimičić, priznao je da njegova ekipa imala puno zdravstvenih problema i da se, kako je rekao, domaćin predstavio kao tvrd orah. Više razloga za zadovoljstvo imala je njegova koleginica i šefica stručnog štaba ŽORK “Kikinda”:

-Devojke su pružile maksimum, naroćito u fiinišu meča. Imale su gošće lepu prednost, ali su angažovanje i trud mojih rukometašica dale rezultat. Čestitam i našim rivalima, aktuelnim šampionima Srbije.

Upravo su tako i igrali. Drago mi je što smo protiv tako kvalitetnog protivnika odigrali ovako dobro. Mislim da smo u prva tri kola pokazali da možemo da pariramo svakoj ekipi- ocenila je Karanović.

U ovom meču je, u redovima domaće ekipe, najefikasnija bila kapitenka. Linea Čočaj je postigla 10 golova.

Željana Radaković dala je pet, a Aleksandra Mitić jedan manje. Po dva puta su se u listu strelaca upisale Teodora Đukičin, Ivana Sivčev i Ana Čubrilo.