PANČEVO- Kikindska vaterpolo mladost potopila je pančevačku “Mladost” sa 15:13 na startu drugog dela prvenstva Prve B lige. Bez puno pompe i obećanja prvotimci ŽAK-a otputovali su u Pančevu. Neizvesna i teška utakmica, u kojoj su čak tri četvrtine okončane nerešenim rezultom, pripala je gostujućem timu.

Ispostavilo se da je prva četvrtina bila ključna. Kikindski vaterpolisti dobili su taj period igre sa 4:2. Izabranici Nikole Srdića odigrali su maksimalno angažovano. Podmlađena ekipa bila je jača i od, objektivno, nekoliko sudijskih odluka koje se bile na štetu ŽAK-a. Čak trojica naših vaterpolista zaradili su isključenje, ali ni to nije bilo dovoljno da ispuste pobedu, iako su i ranije, tokom meča, bili u prilici da prelome utakmicu.

ŽAK je tokom većeg dela meča bio u vođstvu, ali je u finišu “Mladost” preokrenula na 13:12. Stegli su naši momci odbranu. Proradio je i napad, pa su Kikinđani tri puta zatresli mrežu domaće ekipe.

To je bilo dovoljno i za konačan rezultat. Za ŽAK su igrali: David Letonai, Luka Grbić, Igor Suvačarev (3 gola), Slobodan Jakšić (5 golova), Aleksandar Pavić (1 gol), Nemanja Jovanović, Miloš Popović (3 gola), Nenad Erdeljan (1 gol), Nemanja Simić, Slobodan Sivčev, Aleksandra Kormoš, Nikola Lukač, Goran Gavranov (2 gola), Dragoljub Tica, Luka Injac i Nikola Jerinkić.

Trener Srdić pohvalio je sve momke, a naročito Jakšića i Popovića. Sa asistencijama se istakao Simić, dok je Letonai na golu bio sjajan. Sportski dvomeč Kikinde i Pančeva vaterpolisti su otvorili na najbolji mogući način. Rukometaši, red je na vas.