KIKINDA- Košarkaši „Velike Kikinde“ započeli su drugi deo sezone utakmicom protiv „Crvenke“ u istoimenom mestu. Kikinđani su dobili utakmicu sa ubedljivih 83:63, pa se nakon 14 odigranih kola nalaze na petoj poziciji prvenstvene tabele. Prva četvrtina pripala je domaćim igračima, koji su u drugi deo sezone doveli nekoliko pojačanja. Međutim, na poluvreme se otišlo pri rezultatu 35:27 za kikindske košarkaše, kojima je pripao ostatak prvog dela utakmice.

U trećoj četvrtini ponovo je došlo do blagog pada u igri „Velike Kikinde“, ali je poslednjih deset minuta bilo presudno za naše igrače i konačnih ubedljivih 83:63. U Crvenki se istakao Đorđe Zeljković.  On smatra da rezultat nije merilo odnosa snaga dveju ekipa:

-Domaći igrači su nas prilično iznenadili svojom igrom. Doveli su neka pojačanja i znatno ozbljnijie započeli utakmicu. Nismo se opuštali, pa smo tek u drugom delu utakmice napravili razliku od 20 poena koju oni nisu uspeli da prestignu. Sledećeg vikenda gostujemo „Spartaku“ u Subotici. Reč je o mladoj ekipi i vrlo spremnoj ekipi- kaže Zeljković.

Tokom utakmice sa „Crvenkom“ povredio se Vukojević, a bila je neophodna i intervencija. Košarkaši „Velike Kikinde“ se nadaju da će Vukojević biti spreman za utakmicu u Subotici i uspešan nastavak sezone tima koji vodi trener Vladimir Šurlan.