KIKINDA- Da je ekipa iz Kulpina nezgodan odbojkaški protivnik i da, poput MOK “Kikinda” ima velike ambicije, gosti iz ovog bačkog mesta potvrdili su u derbi meču 10. kola Druge ligi- sever.

Sa parketa “Jezera”, brzo i ubedljivo, sa maksimalnih 3:0 u setovima, “počistili” su ekipu Milana Radosavčeva.

Gostujućem timu trebalo je malo više od sat vremenada završi posao u Kikindi. I dok su odbojkaši iz Kulpina gromoglasno proslavljavi veliku pobedu, a naši momci vidno razočrani napuštali teren, njihov trener ukazao je šta ih je koštalo poraza:

– Pva dva seta smo dobro odigrali. Igrači su i grešili u tom periodu meča. U trećem setu smo potpuno pali. Greške i porazi su sastavni deo sporta.

Moram da konstatujem das smo izgubili od jedne jako iskusne ekipe, koja već četvrtu sezonu pokušava da uđe u viši rang takmičenja. Videćemo da li će im to sad poći za rukom. I mi imamo takve ambicije. Još ništa nije gotovo- konstatovao je Radosavčev i nastavio:

-Pred nama je još 12 kola. Već u četvrtak, u 21 sat, ovde ćemo igrati protiv “Mladosti” iz Nove Pazove. I oni konkurišu za najviši plasman. Ćeraćemo se mi još- poručio je Radosavčev. Najnovije pojačanje MOK “Kikinda”, iskusni srednji bloker, Branislav Zobenica, ovako je video meč sa gostima iz Kulpina:

-Odlučile su sitne nijanse, ali i pauza prouzrokovane koronom, pa nama ovaj derbi susret nije došao u željeni čas. Gosti iz Kulpina su u odbojkaškim nijansama bili bolji. Treći set su dobili na krilima prethodna dva osvojena.

Slažem se sa trenerom da još ništa nije gotovo. Ovo je samo jedna utakmica. Oni su sada na liderskoj poziciji. Ako su oni dobili nas u Kikindi, sportski je nadati se i očekivati da možemo da im se revanširamo u Kulpinu- rekao je Zobenica.