KIKINDA- Fudbaleri OFK “Kikinde 1909” nisu uspeli da u derbi susretu 15. kola Vojvođanske lige- istok savladaju “Mladost” iz Omoljice. Susret je završen nerešenim rezultatom 1:1 (1:0). Sve je po tim Vladimira Kitanovića krenulo kako treba.

U finišu prvog poluvremena, gostujući igrači skrivili su penal. Sa bele tačke siguran je bio Nebojša Đukić. Nakon povratka s odmora, “Mladost”  je sredinom drugom poluvremena stigla do izjednačenja.

Igrao se 67. minut. Gostujući fudbaler naleteo je na odbitak i sa dvadesetak metara loptu smestio u suprotni ugao gola “crveno belih”:

– Ne mogu nikoga da krivim, ni golmana ni odbranu.

Do kraja meča, imali smo dve, tri idealne šanse. Zbog sebičluka pojedinih igrača, izgledne prilike nismo pretvorilli u gol. Da smo pobedili, druga bi se priča pričala… Nema vremena za bilo kakvo tugovanje, jer nas u narednom kolu očekuje još jedan derbi- kaže Kitanović i nastavlja:

– Idemo u goste lideru, “Jedistvu” iz Banatskog Karađorđeva. Nas samo pobeda vodi u vrh tabele. Da smo protiv “Mladosti” uzeli tri boda, primakli bi se našem narednom protivniku. Ovako, bez obzira na njihov eventualni kiks, nas samo pobeda ostavlja u trci za titulu jesenjeg šampiona- jasan je Kitanović.

Nakon ubedljive pobede u proteklom kolu na Vašarištu, fudbaleri ŽAK-a poraženi su u Elemiru. “Naftagas” ih je savladao sa 3:0. Sledećeg vikenda, ŽAK dočekuje “Radnički” iz Kovina.

Nakon dužeg perioda, oba naša srpskoligaša zabeležila su pobede. Novokozarčka “Sloboda” iznenadila je zrenjaninski “Radnički” i slavila sa 1:0. Zahvaljujući ovoj pobedi više nisu na začelju tabele. Slaba je to uteha jer su na 19. mestu sa svega 10 bodova.

Osam bodova više od njih imaju komšije iz Banatskog Velikog Sela, ali su tek na 17. mestu.“Kozara” je uspela da “Bačku 1901” iz Subotice savlada sa 3:2. Novokozarčani će u idućem kolu ugostiti “Bečej 1918”, dok “Kozara” igra sa “Hajdukom 1912”.