MOKRIN- Uspešno su u Područnoj ligi Zrenjanin startovali i fudbaleri “Delije” iz Mokrina. Minimalnim rezultatom 1:0 (0:0) savladali su “Tamiš” iz Farkaždina. Novi trener i predsednik kluba, Danijel Živko i Darijan Simić,  sjajno su debitovali, a očekivanja su da “Delija” nastavi u istom ritmu:

Dobro su se za prva tri boda pomučili fudbaleri domaćeg tima. Kako javlja autor ovih fotografija, Goran Demić, imperativ pobede stvorio je blagi pritisak kod igrača “Delije”. Gosti su došli sa namerom da se brane, pa za domaćeg golmana Radovana Badrljicu, posla skoro da i nije bilo.

“Delija” je u prvom poluvremenu  dominirao, da bi desetak minuta pred kraj meča iznudili penal. Uspešan realizator jedanasterca bio je Perišić. Situacija se zakomplikovala u 92. minutu kada je igrač “Tamiša” iz jedne, naizgled, bezazlene situacije. ušao u kazneni prostor.

Odbranben igrači “Delije” su ga srušili, pa je sudija pokazao na belu tačku. Golman Badrljica odbranio je penal i “Deliji” dobeo prva tri boda. U sledećem kolu Mokrinčani odlaze u Nakovo. U lokalnom derbiju čeka ih, pobedom u Kleku, osokoljeni “Polet”.