KIKINDA- Povodom Dana porodice, u dvorištu vrtića “Kolibri”, posejaće cveće u posebno pripremljenoj baštici. Simbolično nazvana akcija “Cvet- za bolji svet” okupiće oko 190 mališana i početi u petak, u 10 sati.

Semena će biti upakovana u reciklirani papir koji su deca sama izrađivala. Najstariji predškolci, koji na jesen polaze u školu, zasadiće i ukrasno drvo, uz koje će biti ukopana vremenska kapsula sa ekološkim porukama.

Na taj način, kako ističu vaspitači, iza sebe će ostaviti trajnu uspomenu koja će budućim generacijama praviti hlad i podsećati ih na važnost očuvanja prirode. Događaju će prisustvovati i roditelji koji su donirali sadnicu drveta.

I u jaslenom delu vrtića roditelji su se uključili u akciju, pa su donirali različite sadnice zahvaljujući kojima će i najmlađi dobiti svoju malu baštu. Iz vrtića poručuju da je cilj akcije da se porodicama ukaže na značaj očuvanja cvetnih površina i pčela, bez kojih nema ni oprašivanja biljaka ni plodova koje svakodnevno koristimo u ishrani:

– Više od 75 odsto biljaka koje koristimo za ishranu zavisi od oprašivanja, a pčele su glavni nosioci tog procesa. Zato je važno da zajedno sadimo i čuvamo cveće- navode organizatori.

Dan porodice biće obeležen i u Kulturnom centru Kikinda, gde od 17 sati počinje bogat program za roditelje i decu. Planirane su radionica o nenasilnom disciplinovanju dece, kao i takmičenje beba u puzanju.

Škola za roditelje, Dom zdravlja i KCK pozivaju sugrađane da im se pridruže.