KIKINDA- Uspela premijera u Srpskoj ligi- Vojvodina! Fudbaleri OFK “Kikinde” savladali su sa 2:0 (0:0) neugodnu “Tisu” Iz Adorjana.

Susret je rešen u drugom poluvremenu. Najpre je mrežu negodne gostujuće ekipe načeo Stevan Zeljković.

Pitanje pobednika u finišu meča rešio je provereni golgeter Dejan Ivanović. Burno su oba gola proslavili svi igrači u crveno belim dresovima na čelu sa šefom stručnog štaba.

Ovako je Nenad Kovačević Piksi prokomentarisao meč i startnu pobedu:

– Ovo je bila fenomenalna utakmica. Naročito me raduje igra i pobeda protiv ovakvog rivala, sigurno jednoj od najboljih ekipa u ligi sa izuzetnim pojdincima i stručnim štabom.

Njima čestitam na fer i korektnoj igri, a mojim igračima jer su ispoštovali dogovoreno. Utakmica mi je pokazala da ima još puno prostora za napredovanje i da budemo još bolji- rekao je Kovačević i izrazio uverenje da će ući u ciklus dobrih partija.

Stevan Zeljković sjajnim udarcem sa tridesetak metara matirao je golmana “Tise”. Sparno vreme, prema njegovim rečima, bilo je igračima na terenu najveći neprijatelj:

-Dobro je. Izdržali smo i pobedili. Prvo kolo uvek je izazovno i donosi pritisak.

U prvom poluvremenu nije išlo kao po loju, ali smo u nastavku igre bili pravi. Očekujem da u narednom kolu, u Pančevu, budemo još bolji- poručio je Zeljković.

Već u prvom kolu vojvođanskog istoka, na stadionu “Ilija Pantelić” lokalni košmijski derbi pripao je domaćinu.  Novokozaračka “Sloboda” sastala se sa ruskoselskom “Crvenom zvezdom”.

Po sparnom vremenu, pitanje pobednika rešeno je u 35. minutu. Jedino gol za domaći tim postigao je Jovan Mijatović. Fudbalere “Kozare” u nedelju očekuje duel u Botošu protiv ekipe “Omladinac FAM”. Poželimo sreću izabranicima Slobodana Mitrovića.