KIKINDA- Moto rejsing klub “Kikinda” je ekipni vicešampion Srbije za 2022. godinu. I u pojedinačnom plasmanu, kikindski trkači igrali su značajnu ulogu u nacionalnom šampinatu:

– Za postignute rezultate na takmičenjima u moto trkama, na kružnim stazama Navak 1 i Navak 2, naš klub osvojio je ekipno drugo mesto. U pojedinačnom plasmanu, drugo mesto, u klasi GP 50, osvojio je Dejan Japurski, dok je Milan Novaković  osvojio dva druga mesta, u klasama oldtajm 250 i oldajtm 750.

I ostali članovi našeg kluba su prošlogodišnje trkše završavali na trećim i četvrtim mestima- kaže Milan Novakovića, član Moto rejsing kluba “Kikinda”.

Priznanja za postignute rezultate u prethodnoj trkačkoj godini uručena su proteklog vikenda u Beogradu. U Kikinda je lane, nakon tri decenije,  osnovan ovakav klub. Prethodni se zvao “Pobeda”. Član tog kluba bio je naš Miomir Kulizić Kula (58) iz Kikinde, najstariji je aktivni moto trkač u Srbiji i na Balkanu.

Pobednik poslednje ulične moto trke u Kikindi, koja je održane daleke 1986. godine, odlučio je da karijeru nastavi u ovom klubu. Prethodnih sezona, Kula je vozio za zrenjaninski “Petrovgrad”, a sjajno je završio trkačku 2022. U šampionatu Srbije, u klasi 50 ccm serijski, bio je treći:

-Očekujemo da ćemo ove sezona biti uspešniji, jer nam se priključio Miomir Kulizić. Želimo da postanemo ekipni prvaci Srbije- poručuje Novaković i dodaje da Moto rejsing klub “Kikinda” ima devet  vozača i 12 članova.

Planiraju da i ove sezone voze na stazama Navak 1 i Navak 2. Ukoliko se ukaže priika, oprobaće se u Slavonskoj Požegi i Novoj Rači.