KIKINDA- Fudbaleri OFK “Kikinde” savladali su sa 1:0 (0:0) “Vojvodinu 1928” iz Perleza. Nova važna pobeda, plod je timske igre i trenutka inspiracije Mateje Jarića.

Brzonogi fudbaler najbolje se snašao u šesnaestercu Perležana. Lažnjakom se oslobodio jednog, pa drugog fudbalera i matirao gostujućeg golmana efektinim udarcem. Igrao se 75. minut.

Imala je i “Vojvodina 1928” svoje šanse, ali se tim sa Gradskog stadiona nije dao. Ovom pobedom u 13. kolu Vojvođanske lige- istok, OFK “Kikinda” je izbila na vrh prvenstvene tabele. Da li će se nakon ovog kola i zadržati znaće se u nedelju. Novokozarčka “Slobode” igra u Botošu sa  timom “Omladinac FAM”.

Od naših predstavnika, sutra u Kovinu ekipi “Radnički” gostuje “Kozara”, dok ruskoselska “Crvena zvezda” dočekuje “Begej” iz Žitišta. Vratimo se zbivanjima na Gradskom stadionu. Nakon što je sa saigračima i članovima stručnog  štaba proslavio pobedu, Jarić je za GRADSKI prokomentarisao ovaj meč:

– Bilo je ovo vrlo teška utakmica. Eto, ovoga puta, ishod je odlučio gol koji sam postigao. Presrećan sam zbog toga, ali je od toga važniji naš timski duh.

Tako treniramo i igramo, ali se ponašamo i van terena. Trener potencira upravo zajedništvo. Mislim da rezultati potvrđuju da zaslužujemo prvo mesto- poručio je u dahu Jarić.

Šef stručnog štaba OFK “Kikinde”, Jevto Jarčević, ni nakon ove pobede, kako priznaje, ne razmišlja o titule jesenjeg prvaka:

– Ukoliko do toga dođemo zahvaljujući posvećenoj i timskoj igri, za mene će biti samo plus.

Mnogo smo radili i odricali da stignemo tu gde smo sad u finišu prvog dela prvenstva. Jarić je u čevtrtak i petak, tokom prepodnevnih časova, bio sam na terenu i uvežbavao neke poteze. Očigledno mu se to u ovoj utakmici vratilo.

Ništa nije slučajno. Sve je plod dobro rada, a obećavam da ćemo preostala dva kola odigrati još kvalitetnije- obećao je Jarčević. Naredne subotu fudbalere OFK “Kikinde” očekuje put u Žitište i gostovanje “Begeju”.

ŽAK se sa gostovanja u Banatskom Karlovcu vraća sa bodom. Utakmica između “Proletera” i “žutih mrava” okončana je rezultatom 2:2 (0:0). Ishodom ovog meča zadovoljan je Strahinja Vasković, trener kikindskih Želeničara:

-Golovi su pali u drugom poluvremenu, mada se nama ukazala prilika da povedemo u prvom delu meča. Najpre je domaćin poveo sa 2:0.  Stefan Terzin postigao je evrogol u 72. minutu sa 25 metara.

Samo nekoliko minuta kasnije, u šesnaestercu domaćih se nakon izvedenog kornera nabolje snašao Duško Penavski. Sigurno je da smo ove jeseni mogli bolje. Osam bodova su nam uzele poslednje tri ekipe.

Naredne nedelje ugostićemo “Polet” iz Idvora, dok nas u poslednjem kolu jesenjeg dela očekuje derbi u Ruskom Selu. Gostovaćemo “Crvenoj zvezdi”. Nadam se najboljem- rekao nam je Vasković.