KIKINDA- Oba gradska ženska odbojkaška kluba, u 1. kolu Prve vojvođanske lige, poražena su u Vršcu, koji poput Kikinde, ima dva kluba. Tim koji vodi Igor Golijanin poražen je od OK “Banat” sa 3:0  u setovima (25:23, 25:22, 25:11). Na parketu “Milenijuma”, u prva dva seta, utakmica je opravdala epitet derbija- kaže Golijanin i nastavlja:

U prvom setu smo se držali do rezultata 23:23. Nismo realizovani kontru, a loš prijem dovep je da domaće odbojkašice uzmu set. U drugom setu smo imali prednost pri rezultatu 20:17 . Međutim, I taj deo igre pripao je “Banatu”.

Treći set, emotivno ispražnjene, gubimo lagano sa 25:11. Kad su rivalke stekle veliku prednost od 10 poena, priliku su dobile devojke sa klupe. Zadovoljan sam zalaganjem, motivacijom i igrom devojaka na terenu, bez obzira na poraz. Naredne nedelje, u 14 satu, u SC “Jezero”, ugostićemo OK “Vršac”- saopštio je Golijanin.

Upravo je taj tim bio koban za OK “KI 0230”.  Tim koji vode Tamara Radlović i Ivan Pantelić poražen je u Vršcu od istoimene ekipe sa 3:0 u setovima (25:21,25:13 i 25:14). U sledećem kolu, ekipa OK “KI 0230” je slobodna.

Poraz, i to treći, vezali su košarkaši “Velike Kikinde”. U 3. kolu Prve srpske lige, rezultatom 88:76, izgubili su  od “Dinama” u Pančevu. Mirko Bucalo, trener “Velike Kikinde”, napominje da je, i u ovoj utakmici, neiskustvo njegovih prvotimaca uzrok još jednog poraza:

-Veći deo utakmice imali smo rezultatsku prednost. Ipak, ishitreni napadi i šutevi doveli su do toga da izgubimo. Bez obzira na poraz, primetno je da iz utakmice u utakmicu igrači imaju bolju igru i kompaktnost u timu. Nakon tri kola i isto toliko poraza, potrebna nam je pobeda.

To bi košarkašima podiglo moral -rekao je Bucalo i dodao da naredne subote, u 20 sati, „Velika Kikinda“ dočekuje „Dunav“ iz Apatina. U Staroj Pazovi, izgubile su i košarkašice SO ŽKK. U 3. kolu Prve ženske regionalne lige, domaći tim savladao je naše devojke sa 76:63. Izabranice Igora Maljkovića, nakom kup utakmice u Novom Miloševu, naredna prvenstvena očekuje za dve nedelje.

U rezultatsko sivilo stopili su se i naši fudbalski srpskoligaši. Velikoselska “Kozara” poražena je sa 2:0 od “Vojvodine 1928” iz Perleza. Poraz dodatno boli jer je do njega došlo na domaćem terenu i to od, i dalje, poslednjeplasirane ekipe.  U narednom 14. kolu, “Kozara” ide u Bačku Palanku na megdan “Starom Gradu”. “Kozara” se nalazi na 15. mestu sa isto toliko bodova.

Ni fudbaleri novokozaračke “Slobode” nisu bolje prošli. Sa 2:1 savladao ih je trećeplasirani “Dinamo 1945”. “Sloboda” se nalazi na 19. mestu, sa samo sedam bodova. Naredne subote, od 14 sati, na svom stadionu će ugostiti “Tisu” iz Adorjana.